Born Yesterday

A butácska szőke szépséget politikai karrierre vágyó, újgazdag szeretője egy jóeszű újságíróhoz küldi, hogy "kikupálódjék". Amikor a lány befejezi a tanulást, igen ravasznak bizonyul, és megakadályozza korrupt barátja politikai… Több

Rendező: George Cukor
Forgatókönyvíró: Garson Kanin, Albert Mannheimer
Premier: 1950.12.25.

2018.11.30 JcWh

Judy Holliday Oscar-díjas alakítása

Habár a 21. századi ízlésnek megfelelően ez a film egyáltalán nem számít vígjátéknak, úgy vélem, hogy a színészi alakítások azzá teszik. Talán azért sem nevezhetjük teljesen vígjátéknak, mert (ellentétben a mai vígjátékokkal) ennek a filmnek mélyebb mondanivalója is van. A három főszereplő játéka zseniális és szórakoztató. Sokat vitatják Judy Holliday ezért az alakításért kapott Oscar-díját, de szerintem nem érdemtelenül kapta meg. Broderick Crawford és William Holden alakítása is parádés volt. Aki tartalmasabb vígjátékra vágyik, annak mindenképp ajánlom a filmet, amihez magyar felirat is megtalálható a neten.

2018.09.16 Berto49

Garson Kanin színdarabjának George Cukor által rendezett változatának több érdekessége is van. A legkülönösebb az, hogy a tipikus szőke nő karakterét játszó Judy Holliday (születési nevén Judith Tuvin) olyan legendás színésznők elől „happolta” el az ... Több

William Holdenről sokszor mondták, hogy feljavította színésztársai alakítását, ami az Oscar-jelölésekben is megmutatkozott. Judy Holliday mellett 1950-ben Holden Alkony sugárútbeli partnernőjét, Gloria Swansont is jelölték a díjra. 1954-ben hasonló helyzet alakult ki, csak akkor Audrey Hepburn és Grace Kelly kapott jelölést Holden oldalán.Szerző: JcWh

A kritikusok egyöntetűen kedvezően értékelték a filmet, megjegyezve, hogy azért az nem éri el a színdarab színvonalát. A legtöbb dicséretet Judy Holliday kapta, a férfi főszereplők alakítását is méltatták, és (ahogy William Holden gondolta a szerep elfogadása előtt) Holden alakításáról feledkeztek meg leginkább.Szerző: JcWh

A kirohanásairól híres stúdióelnök, Harry Cohn szigorú felügyelet alatt tartotta a forgatást, de többségében békén hagyta a színészeket. Csupán egyszer adódott feszültség közte és Broderick Crawford között, akit nem engedett el a forgatásról frissen operált kisfiához a kórházba. Crawford rávette a kórházat, hogy mentőautóban hozzák el a fiát a forgatásra.Szerző: JcWh

A forgatás megkezdése előtt egy 300 ülőhelyes színházban gyakoroltak a színészek, akik először stábtagoknak, majd filmsztároknak és producereknek játszották el a színdarabot. Az egyik előadásra William Holden szülei is eljöttek.Szerző: JcWh