Born Yesterday

Born Yesterday

William Holdenről sokszor mondták, hogy feljavította színésztársai alakítását, ami az Oscar-jelölésekben is megmutatkozott. Judy Holliday mellett 1950-ben Holden Alkony sugárútbeli partnernőjét, Gloria Swansont is jelölték a díjra. 1954-ben hasonló helyzet alakult ki, csak akkor Audrey Hepburn és Grace Kelly kapott jelölést Holden oldalán.Szerző: JcWh

A kritikusok egyöntetűen kedvezően értékelték a filmet, megjegyezve, hogy azért az nem éri el a színdarab színvonalát. A legtöbb dicséretet Judy Holliday kapta, a férfi főszereplők alakítását is méltatták, és (ahogy William Holden gondolta a szerep elfogadása előtt) Holden alakításáról feledkeztek meg leginkább.Szerző: JcWh

A kirohanásairól híres stúdióelnök, Harry Cohn szigorú felügyelet alatt tartotta a forgatást, de többségében békén hagyta a színészeket. Csupán egyszer adódott feszültség közte és Broderick Crawford között, akit nem engedett el a forgatásról frissen operált kisfiához a kórházba. Crawford rávette a kórházat, hogy mentőautóban hozzák el a fiát a forgatásra.Szerző: JcWh

A forgatás megkezdése előtt egy 300 ülőhelyes színházban gyakoroltak a színészek, akik először stábtagoknak, majd filmsztároknak és producereknek játszották el a színdarabot. Az egyik előadásra William Holden szülei is eljöttek.Szerző: JcWh

Miután William Holden Garson Kanin és Billy Wilder buzdítása ellenére is hezitált a szerep elfogadása felett, Judy Holliday győzte meg végül, rávéve a színészt, hogy próbáljon a színházi társulattal együtt.Szerző: JcWh

Paul Verrall szerepét legelőször Glenn Fordnak ajánlották fel, aki (William Holdenhez hasonlóan) túl kicsinek találta a szerepet, és nem vállalta el. Ford később karrierje legnagyobb hibájának nevezte ezt a döntését. Mivel Ford és Holden legjobb barátok voltak, nem alakult ki ellentét a két színész között a szerep miatt.Szerző: JcWh

A színházban Harry Brock szerepét alakító Paul Douglas elsősorban azért mondta le a filmes szereplést, mert szerinte olyan szinten átírták a filmes cenzúrázás miatt a forgatókönyvet, hogy egy teljesen más történet keletkezett.Szerző: JcWh

Judy Holliday nagyon rutinosan mozgott a színházi és filmes vezetők világában, így nem érte meglepetésként, hogy a Columbia vezére durva megjegyzéseket tett a súlyára. Miután Holliday aláírta filmbeli szerződését, három hét alatt hét kilót lefogyott a szerep kedvéért.Szerző: JcWh

Judy Holliday négy év alatt 1643 alkalommal játszotta el Billie Dawn szerepét a színpadon, mielőtt igent mondott volna a filmbeli szereplésre.Szerző: JcWh

Miután Garson Kanin a próbák alatt többször kritikával illette William Holdent, miszerint a színdarabbeli színész, Gary Merrill másképp csinált bizonyos dolgokat. Holden végül dühösen azt mondta Kaninnak: "Én nem vagyok Gary Merrill, Bill Holden vagyok, és szerintem így kell eljátszani ezt a szerepet".Szerző: JcWh

A film óriási sikert aratott a mozikasszáknál.Szerző: JcWh

George Cukort annyira meghatotta a washingtoni Jefferson emlékmű, hogy ragaszkodott hozzá, hogy Judy Holliday és William Holden karaktere a filmben mindenképp látogasson el oda.Szerző: JcWh

A színdarabbal ellentétben a filmben Billy Dawn karaktere több különböző kosztümben jelenik meg, melyeket kifejezetten Judy Holliday-re terveztek.Szerző: JcWh