1. évad (2020) - 10 epizód
2. évad (2022) - 8 epizód

Romulus és ikertestvére, Remus története a krisztus előtti nyolcadik században három ember, Iemos, a Vesta-szűz Ilia és Wiros szemszögéből. Halál, magány és erőszak egy epikus, archaikus történelmi sorozatban, mely egy brutális és primitív világban… Több

Zene: Mokadelic
Ország: Olaszország
Premier: 2020 | HBO Max (2022.03.08.)

KULCSSZAVAK

2022.03.05 Robinson76

Véres és primitív ez az ősi erő

30 kis törzs birodalmában járunk, melyben a kiskirályok egyetlen uralkodót akarnak, aki egyesítheti erőiket. Már a sorozat elején szembesülhetünk ezzel a kegyetlen világággal, ahol a vadászatban és harcban könyörületet nincs, van viszont vakítás, csonkítás, leszámolás, miegymás... Barbár harcosok sötét és véres világa ez, ahol a mindennapi életet az őskori vallási formák és a végtelen primitívség szövik át. A széria a korábban ezt a témát feldolgozó filmekkel szemben, új szemlélettel mutatja be Romulus és Remus történetét, mégpedig három fő(bb) szereplő nézőpontjából ábrázolva azt. Van amiben a sorozat jól teljesít és van ami kevésbé tetszett, ezért számomra az átlagos kategóriába esik.

2021.02.20 Norbert93

Felejthetően középszerű

Évtizedekkel ezelőtt valószínűleg még felkapott sorozat is lehetett volna ezzel a témával és képi világgal (persze a korhoz megfelelő eszköztárral), de a mai felhozatalban már egyszerűen csak elvész egy ilyen sorozat a számtalan sorstárs mellett, majd pedig elemészti a feledés.

2020.11.10 Mirci

Egyre-másra jönnek a hasonló, történelminek szánt sorozatok, de valahogy egyik sem tudja beváltani a hozzá fűzött reményeket - nekem utolára ilyen a Róma volt. És hát ez nagyon nem az.

2020.01.31 ruman666

Az azért – ha más nem is feltétlenül –, hogy az egész sorozat latinul van, elég meggyőző. Szóval pakoltak bele energiát rendesen, majd meglátjuk, hogy tényleg annyira élvezhető a története is.

2020.02.27 feri1

Ez az egyik legjobb olasz történelmi sorozatnak ígérkezik, ami valaha készült. Még csak pár részt láttam, de már teljesen berántott, úgyhogy végig is fogom nézni.