Szcientológia, avagy a hit börtöne

Going Clear: Scientology & the Prison of Belief

Movieaddicts.hu
2015/11/16

Ajánlom mindenkinek, aki már hallott a Szcientológiáról, vagy esetleg kacérkodott a belépéssel. Sajnos csak az egyik oldal szólal meg a filmben, de ez nem a készítők hibája, az “egyház” nem kívánt élni a lehetőséggel. (8/10) Több

24.hu
2015/11/19

Tévedsz, ha azt hiszed, te nem dőlnél be a szcientológiának
Nagyon könnyű legyinteni, hogy áh, engem ilyen marhaságokkal nem lehet behülyíteni. Ez a film azért óriási, mert megmutatja, hogy de igen. Az őrület természetrajza a Szcientológia-doku. Több

Vox.hu
2015/11/19

Az Oscar-díjas dokumentumfilmes Alex Gibney (Taxi to the Dark Side) ezúttal a „képmutatás, a kapzsiság és a hazugság idézőjeles egyházát”, a szcientológiát vette kíméletlen kamerájának célkeresztjébe. Több

Kultúrpart.hu
2015/11/20

Ha egyház kaphatna Darwin-díjat, én őket jelölném
Épeszű embert ilyen baromságokkal egyszerűen nem lehet megvezetni, gondolnánk – de a Szcientológia, avagy a hit börtöne című bivalyerős doksiban mégis hemzsegnek az intelligens nyilatkozók. Több

Hetediksor.hu
2015/11/23

Eldobom az agyam!
A film segít felnyitni az emberek szemét, napjainkban rengeteg értékesítési módszer, gazdasági vagy politikai tömörülés stb. szinte pontosan ugyanezekkel a módszerekkel ígér sikert és boldogságot nekünk. (9/10) Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!