Tarzan és az ördögi nő

Rendező: Kurt Neumann
Premier: 1953.06.18.

2019.01.12 Yosihiro

Tarzan és az Ördögi nö

Meglepődve látom, hogy erre filmre még nem érkezett kritika. A korának megfelelő Tarzan film. Itt már Jane Tarzannal van és élik boldog mindennapjaikat. Az elefántagyar vadászok pedig nem elégednek meg zsákmányukkal még többet akarnak. A film elején bepillanthatunk az afrikai vadon szépségeibe is. A történet mai szemmel szokványosan indul és drámaian ér véget. Igen ettö kiskoromban is megijedttem. A film története a haszonszerézre irányul és Tarzan és Jane szerelmére. Azt hiszem az állatok szerepeltetése a filmben akkor és most is lenyügözö. Gondolok itt csita a majom és az elefántok rövid jeleneteire. Szerepel még Bagoly , oroszlán , párduc és egy óriás boa kígyó mint elejti áldozatát. Ez akár természetfilmnek is beillö jelent volt. csita humoros tettei csak emelik a film kaland jellegét és egy nagyon vonzó karakterként az egész film alatt szinte alig várjuk mi történik vele. Tarzan amint megtudja, hogy kedves Jane életben van az elefántokkal szörnyü csapást mér a csempészekre. Letarolják a felépített falut és eltapossák a nagyravágyókat. Összeségéeb jó film de a színészi alakításokat a közepes és gyenge miatt a film összhatása a 3 csillagnál nem adom többre. Ettől függetlenül remek kikapcsolódás csak ajánlani tudom. Üdv Yosi