Téboly

Téboly

Frenzy

Egy sorozatgyilkos nyakkendővel fojtogatja női áldozatait. A londoni rendőrségnek van gyanúsítottja, viszont a férfit hamisan vádolták meg, és menekülni próbál, miközben igyekszik megtalálni az igazi tettest.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Anthony Shaffer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1972.05.19.

2020.03.09 elekm90

Hitchcock gyengébb alkotásai közé tartozik a nyakkendős sorozatgyilkos története. Egyszer meg lehet nézni, meg fellelhetők benne a rendező stílusjegyei, de ennél többnyire csak jobbat lehet látni a mestertől. 6/10

2018.10.24 szucszoli

Sajnos ez a film nagyon hamar félresiklott. Túl hamar kiismerhető a sztori, akárcsak a fordulatai, amik inkább fárasztók és elcsépeltek, mint izgalmasak és érdekfeszítők és szerintem ez annak köszönhető, hogy rosszul építették fel a főhős bűnösségére... Több

2016.01.26 juhasz-david93

Alfred Hitchcock számos filmben feldolgozta az ártatlan, de megvádolt és igazságát kereső férfi történetét. Ez is egy ilyen, de nem újabb bőrlehúzás, hanem egy jó film.

A Tébolyban Alfred Hitchcock újra visszatér az angol forrásokhoz, valamint gyermekkorának helyszíneihez, még a nagybani piacokhoz is, ahol apja dolgozott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film 3,5 amerikai dollàrból jött létre.Szerző: Bogi87

Joel David Rifkin amerikai sorozatgyilkos állítólag a film hatására ölt meg 1989 – 1993 között bizonyítottan 9 nőt, további 8-at bizonyítatlanul.Szerző: Bogi87

A figyelmes szemlélő egy hibát is észrevehet a filmben. Amikor észreveszik a hullát, az még a vízben van, majd vált a kamera, a tömeget láthatjuk, és amikor visszatér, a női test már félig a parton fekszik.Szerző: Bogi87