Szakadt függöny

Szakadt függöny

Torn Curtain

Egy amerikai tudós látszólag Kelet-Németországba szökik, hogy egy titkos küldetés keretén belül megszerezzen egy fontos képletet. Azonban a dolgok összekuszálódnak, amikor szerelme utánaindul, mert nem érti, miért szökött meg. Egyedül is nehéz feladat lett volna visszatérni Nyugatra, és ez a… Több

Forgatókönyvíró: Willis Hall, Keith Waterhouse
Premier: 1966.07.14.

2021.04.30 michal

Szerintem egy jól összerakott, élvezhető film. Persze nem tartozik Hitchcock legjobbjai közé, de attól még egy érdekes történet bontakozik ki és a színészek is jó munkát végeznek.

2017.12.13 Berto49

Nem tartozik a legjobb Hitchcock-filmek közé, még a 23 művét tartalmazó bőséges gyűjteményembe sem fér be! A címe a vasfüggönyre utal, illetve a megszerzett tudományos eredmény általi szakadásra. A hidegháború legforróbb idején készült kémfilm elsődl... Több

Michael és Sarah szorult helyzetbe kerülnek a színház nézőterén, amikor az állambiztonságiak egyre közelebb kerülnek ahhoz a sorhoz, amelyben ülnek. A férfi hirtelen felugrik, és azt kiáltja, hogy „Tűz van!” Pánik tör ki, és a tömegben sikerül elmenekülniük üldözőik elől. Ezt a jelenetet másolta le Richard Donner a Mel Gibson és Julia Roberts főszereplésével készült Összeesküvés-elmélet (1997) című filmjében.Szerző: Bogi87

Kimaradt a filmből az a jelenet, amelyben Armstrong professzor találkozik Gromek testvérével, akit ugyanaz a színész (Wolfgang Kieling) játszott. A férfi egy képet mutat Armstrongnak, amely fivére három gyermekét ábrázolja. A jelenetet Hitchcock azért hagyta ki, mert az volt a véleménye, hogy a közönség szimpátiája az árván maradt gyermekek miatt Michael helyett inkább az áldozat felé fordult volna. Ugyanebben a jelenetben jellegzetes hitchcocki ötletként a fivér egy olyan késsel szeletelte a kolbászt, amilyet a testvére meggyilkolásánál használtak. A kihagyott jelenet elveszett, csupán néhány fotó maradt fenn róla.Szerző: Bogi87

Hitchcock eredetileg úgy akarta befejezni a filmet, hogy Armstrong professzor eldobja azt a cetlit, melyre felírta a titkos képletet. Ez a megoldás szerinte összhangban lett volna a figura jellemével, aki bizonyos fokú naivitással, amatőrként vállalta a kémkedést, amely azonban sokkal mocskosabb munkának bizonyult (lásd Gromek kényszerű meggyilkolása), mint gondolta. Hitchcock állandó munkatársán, Alma nevű feleségén kívül állítólag senkinek nem tetszett ez a verzió, noha jellegzetesen hitchcocki ötlet volt.Szerző: Bogi87

Gromek halálának jelenetével Hitchcock azt szerette volna bemutatni, hogy valójában mennyire nehéz megölni egy embert.Szerző: Bogi87