V. Henrik

V. Henrik

The Chronicle History of King Henry the Fifth with His Battell Fought at Agincourt in France
Videók

A történelmi film központi témája Anglia királyának, a hatalomra éhes V. Henriknek azon próbálkozása, hogy megszerezze a francia trónt. Henrik sereget toboroz és nagy pompával, felszereltséggel hadba is vonul, ám a Mindenható másként dönt a csata kimenetelét és a király terveit illetően...

(erare)

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1944.11.22.

Szakképzett kaszkadőr híján Laurence Olivier-nek kellett végrehajtania az összes mutatványát és emellett neki kellett megmutatni minden ír statisztának, hogy hogyan hajtsák végre a sajátjaikat, aminek köszönhetően sok sérülést szenvedett, többek között a válla is eltört. Szerző: rbernadett

Az eredeti címét tekintve, eddig ez a leghosszabb című Oscar-díjra jelölt film. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

A maga 2 millió dolláros költségvetésével a legdrágább brit produkciónak számított abban az időben. Szerző: rbernadett

Max Adrian 41 éves volt, amikor Lajos Ferdinándot alakította, holott a karakter, akit megformáz 18 éves volt 1415. október 25-én. Szerző: rbernadett