Videók

Az ifjú Andrew Long-nak (William Holden) három szenvedélye van az életben: a könyvelői munkája a városházán, a menyasszonya (Ellen Drew) és Andrew Jackson, egykori amerikai elnök munkásságának tanulmányozása. Amikor Andrew észreveszi, hogy egy nagyobb összeg hiányzik a városi költségvetésből, a… Több

Forgatókönyvíró: Dalton Trumbo
Premier: 1942.03.05.

2019.01.18 JcWh

A rendkívüli William Holden

William Holden egyik olyan alakítása a Sunset Blvd. (1950) előtt, amelyet valamilyen díjjal (NBR Award) jutalmaztak, habár több 40-es évekbeli alakítása akár Oscar-jelölésre is érdemes lett volna (Golden Boy, 1939; The Dark Past, 1948). Ebben a fantasy vígjátékban Holden a szorgalmas, maximalista és jól nevelt fiút alakítja, amihez hasonló szerepeket csak az 1940-es években játszott, mielőtt a cinikus sármőr szerepébe lépett volna az 50-es években. Nyilván az 1942-es bemutató révén sejteni lehet, hogy erősen jelen van az amerikai propaganda a filmben, de emellett egy igen szórakoztató vígjátékot is kapunk a történet fantasy elemei által. Holden "rendkívüli" alakítást nyújt mint mindig, mellette Brian Donlevy és Ellen Drew is fantasztikusak. Készítettem feliratot a filmhez, rátaláltok az interneten.

A film elég vegyes kritikai fogadtatásban részesült, de William Holden alakítását a főszerepben egyöntetűen kiválónak minősítették.Szerző: JcWh

Ez volt William Holden karrierjének egyetlen fantasy műfajú filmje.Szerző: JcWh

William Holden második és utolsó filmje Brian Donlevy-el (az I Wanted Wings (1941) után) és első közös filmje Ellen Drew-al.Szerző: JcWh

A film Dalton Trumbo azonos című regényén alapul. Trumbo írta meg a regény forgatókönyv változatát is.Szerző: JcWh

A filmet 1942. március 5-én mutatták be a New York-i Loew's State Theater-ben.Szerző: JcWh