Ember a láthatáron

The Westerner
Videók

2019.09.12 EDUARD98

A film első felében gyakorlatilag megtörténik minden, és onnantól le lehetett volna zárni. A másik fele sajnos már eléggé vontatott.

2018.12.09 Yosihiro

Gary Cooper Walter Brannen

Ez egy átlagos western habár nekem nem Garry Cooperröl szolt hanem Walter Brannen aki a szerepléséért Oscar díjat kapott 1941-ben. Maga a történet átlagos és egyben felkavaro is hiszen az amerikai polgárháboru idején játszodik. A föhös megjelenése a semmiböl kissé nem egyértelmü a filmben de a történet vonalvezetése hullámzó. Gondolok itt arra amikor két férfi egy ágyban ébred vagy a végén az operház jelenete. Ezek a momentumok szerintem nem illenének a filmbe mivel itt a föszerep kis részben romantika és igazságosság valamint a földeket müvelö telepesek harca a cowboyokkal domborodik ki. Bean biró önhatalmú rendelkezései és Cole Hardin megjelenése valódi színt hoz a filmben de nem éri el az átlagos szintnél kiemelkedöbbet. Érdemes megnézni azért Üdv Yosi

2017.03.12 Domino

Nehéz többet mondani egy olyan filmről, amelyben Gary Cooper szerepel. Sajnos mára egy kissé elfeledett színészlegenda, de a legnagyobbak között tartják számon. Noha western filmben még nem láttam, szerintem nagyon illik rá a szerep. Már csak az ő alakítása végett érdemes megnézni.

2015.11.14 cvölf

A sztori engem nem igazán fogott meg. Bár sokkal originálisabb, mint némely spagetti-western. Nem operál a film hosszan kitartott feszültségekkel az egyes jelenetekben, de ennek ellenére tud sok ponton izgalmas lenni.