Délidő

Berto49   2017. 10. 14.

Egy igazi zseniális film! A western nem a kedvenc műfajom, sokat is gondolkodtam a megőrzésén, de ez a film szinte kiabál, hogy kedvem szerint, bármikor megnézhessem. Két apróságot jegyzek csak meg; az egyik, hogy Gary Cooper nem lett a kedvencem, szegényen annyira látszik a gyomorfekély. Érdekes, hogy egy belgyógyászati betegség fizikailag is ennyire látható. A másik: akármilyen szép is volt Grace Kelly, alkatilag nem őt kellett volna feleségként Will Kane mellett szerepeltetni. Ismerve a hollywoodi szokásokat biztos volt valamilyen rejtett oka.

Deku   2017. 08. 30.

Úgy érzem ez a film tök kidolgozatlan lett. Az alap koncepció ritka jó és izgalmasnak tűnt, azonban ahogy tálalták nem tetszett. Nem tudta megragadni a figyelmem egy percig sem.

citizenfour99   2016. 08. 06.

Nemrégiben kezdtem el Fred Zinnemann-tól nézni filmeket, és akkor bukkantam erre a gyöngyszemre. Ilyen okos drámát, amely elképesztő mélységekig elmegy és nagyon fontos kérdéseket feszeget... hát nem semmi, csak most, hogy leírtam ezt a véleményt már kedvet kaptam megnézni újból. Ajánlom mindenkinek.

dps   2015. 06. 24.

Fred Zinnemann zord és szomorú western-klasszikusában az elejétől a végéig a nyeregben marad a félelem és az elkerülhetetlen végzet érzése. A látványos akciókat szándékosan kerülő fekete-fehér film egy kiöregedő serifről szól, aki számos kellemetlen összetűzéssel szembesül épp azon a napon, amikor szegre akarta akasztani fegyverét, hogy egy új életet kezdjen. Gary Cooper ikonikus alakítása mint Will Kane, felejthetetlenné teszi a filmet.

fazsuzso   2015. 03. 28.

A film a gyávaság és a bátorság kérdéseit firtatja, túlmutat a westernek megszokott kliséin, a zenéje emlékezetes, fülbemászó. A maga nemében nagyon jó film.

Habár Lee Van Cleef első szerepe, egyetlen mondata sincs a filmben.

2004-ben ismét bemutatták, ekkor a Metacritic oldalán 89/100 pontot kapott 7 kritika alapján.

Teljes egészében Kaliforniában, az USA-ban vették fel.

A világon először Svédországban mutatták be, 1952. július 7-én.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 48 kritika alapján.

Lee Van Cleef 27 éves volt a forgatás ideje alatt.

1873 és 1877 között játszódik a film, amely a fegyvereken is látszódik (Colt Peacemaker 1873 és Winchester '73), továbbá az amerikai zászlón 37 csillag van.

Bill Clinton saját bevallása szerint már 17x látta.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 27. helyen àll ezen a listàban.

Dimitri Tiomkin zeneszerző mind az Oscar-díjat, mind pedig a Golden Globe-díjat elnyerte a legjobb filmzene kategóriában. Ezt követően így fogalmazott: "I feel like a mother of the wonderful twins." azaz "Úgy érzem magam, mint egy édesanya, akinek gyönyörű ikrei vannak."