Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Egy maréknyi dollárért (1964)

Per un pugno di dollari

Egy maréknyi dollárért

Clint Eastwood

PadmeAmidala   2021. 07. 15.

A Jó, a rossz és a csúfot hamarabb láttam, azután kicsit gyengébb film, de Clint Eastwood itt is nagyon jó, meg a zenék is jók voltak. Kicsit rövid is lett. 8/10-et ér szerintem.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Leone trilógiájának első része,ami fantasztikusra sikerült. Clint Eastwood a westernszerepekre született... Gyönyörű tájak,szép,megkapó képsorok,izgalom...Mi kell még? Popcorn, kóla, és nézni kifulladásig!!!

Norbert93   2019. 05. 02.

Nem tudok rá mást mondani, minthogy ugyanolyan magával ragadó és már-már művészi, mint a másik két "testvérfilmje", amiknek a címet is felesleges leírni, mert mindenki ismeri és merem állítani, hogy ennyi év után is a popkultúra szerves része.

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 02.

A Dollár-trilógia nyitódarabja (amelyet röstellem ugyan, de még nem láttam), amely a filmezés térképére helyezett három ikonikus figurát: Sergio Leonét, Clint Eastwoodot és Ennio Morriconét. Számomra hihetetlen, hogy Leone egy ilyen egyszerű sztoribó... több»

TribeBubu   2018. 02. 07.

Eleinte nem nagyon értettem, miért olyan nagy szám ez a film. De a végére a sztori nagyon kiforrt és a plánok valami hihetetlenül hatásosak voltak az utolsó pár jelenetben. Óriási és roppant stílusos és hangulatos alkotás.

VK   2017. 05. 25.

Tipikus, klasszikus westernfilm, ami ugyan kategóriájában jó, de összességében a műfaj nekem túl vontatott, unalmas, így a film is nagyon elhúzottnak tűnt. Nem nézném újra.

Barnabii44   2018. 09. 02.

A trilógia első része baromi jó.

A film magyaroroszági bemutatójára 22 évet kellett várni: 1986 májusában mutatták be a hazai mozik.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 43 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 52.helyén áll.

Az 5. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1964-ben.

Clint Eastwood ugyanazt a két pár pár csizmát viselte,amiket a Rawhide című tv-sorozatban is.