Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Egy maréknyi dollárért (1964)

Per un pugno di dollari

Egy maréknyi dollárért

esef   2020. 06. 26.

Ez az igazi western. A filmes hibák nem tudnak zavarni, nem zavaró az sem, hogy az éjszakai jeleneteket is nappal filmezték, így látszik az emberek árnyéka, nem zavar az sem, ha néha lassú a film, azért nem, mert ez egy meghatározó, korszakalkotó alkotás. Aki még nem látta volna, annak kötelező megnézni.

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 02.

A Dollár-trilógia nyitódarabja (amelyet röstellem ugyan, de még nem láttam), amely a filmezés térképére helyezett három ikonikus figurát: Sergio Leonét, Clint Eastwoodot és Ennio Morriconét. Számomra hihetetlen, hogy Leone egy ilyen egyszerű sztoribó... több»

NGN   2019. 08. 10.

Egy poncsó, egy kalap és egy marék dollár

Sokan tudják ,hogy a film Akira Kuroszava, A testőr című filmjének remakje. Ám, ez nem von le semmit az értékéből, tévedés ne essék, sőt kiválóan sikerült a történetet áthelyezni a vadnyugatra. Sergio Leone dollár-trilógiájának első darabja egy kultikus film, emlékezzünk csak Biff Tannenre, a Vissza a jövőbe második részében, ő is ezt nézte a medencében fürdőzve. Akkor rossz film nem lehet ugyebár. A történet szerint, hősünk egy kis pénzmag ellenében munkát vállal az egyik, majd később, a rivális bandánál, ezzel nem kis galibát okozva nekik. A végeredmény mi más lenne, mint leszámolások egymás után, végezetül az úriember, akin nem fog a puskagolyó sem, teszi fel az í-re a pontot a klasszikus jelenetben. A színészek kiválóak, mintha mindenki a vadnyugatra született volna, Eastwood remekül hozza a laza, magányos harcos szerepét, ikonikussá téve a figurát. Gian Maria Volonté is kiváló Ramón a bandavezérként, ő a tökéletes főgonosz. Egy szó mint száz, mindenki teszi a dolgát a filmben ezért működik ennyire jól. A por, az izzadság, a puskapor, az egész miliő tökéletesen össze van hangolva, egy igazi mocskos western a javából. Aki még nem látta az pótolja kérem, mert ha nem is szereti mindenki a "vadnyugatos" filmeket, azért van egy-kettő amit illik legalább egyszer megnézni. Ez ilyen film. És ez még csak a trilógia első darabja.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Leone trilógiájának első része,ami fantasztikusra sikerült. Clint Eastwood a westernszerepekre született... Gyönyörű tájak,szép,megkapó képsorok,izgalom...Mi kell még? Popcorn, kóla, és nézni kifulladásig!!!

Norbert93   2019. 05. 02.

Nem tudok rá mást mondani, minthogy ugyanolyan magával ragadó és már-már művészi, mint a másik két "testvérfilmje", amiknek a címet is felesleges leírni, mert mindenki ismeri és merem állítani, hogy ennyi év után is a popkultúra szerves része.

TribeBubu   2018. 02. 07.

Eleinte nem nagyon értettem, miért olyan nagy szám ez a film. De a végére a sztori nagyon kiforrt és a plánok valami hihetetlenül hatásosak voltak az utolsó pár jelenetben. Óriási és roppant stílusos és hangulatos alkotás.

VK   2017. 05. 25.

Tipikus, klasszikus westernfilm, ami ugyan kategóriájában jó, de összességében a műfaj nekem túl vontatott, unalmas, így a film is nagyon elhúzottnak tűnt. Nem nézném újra.

Clint Eastwood

A film magyaroroszági bemutatójára 22 évet kellett várni: 1986 májusában mutatták be a hazai mozik.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 43 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 52.helyén áll.

Az 5. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1964-ben.

Clint Eastwood ugyanazt a két pár pár csizmát viselte,amiket a Rawhide című tv-sorozatban is.

A Clint Eastwood védjegyévé vált hunyorgást a tűző nap és a nagyteljesítményű lámpák okozták.

(ps)

A filmet némán vették fel, Clint Eastwood csak 1967-ben adta a hangját a filmhez.

(ps)

Egyedül Clint Eastwood, Mario Brega, Benito Stefanelli és Aldo Sambrell szerepel a trilógia mindhárom részében.

(ps)

Gian Maria Volonté teátrális játékát és makacs természetét Sergio Leone roppant ellenszenvesnek találta, nem is jöttek ki túl jól a forgatás alatt.

(ps)

A forgatás 1964-ben zajlott, de a filmet nem adták ki az USA-ban egészen 1967-ig.