Fennsíkok csavargója

Fennsíkok csavargója

High Plains Drifter

A vadnyugaton egy isten háta mögötti városka felbérel egy titokzatos idegent, hogy megvédje őket a haramiáktól, akik börtönből szabadultak.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Dean Riesner
Premier: 1973.04.06.

2024.02.04 Interfectorem Sabnock

És bement Lagóba rendet tenni!

A Névtelen Idegen, aki mindenkinek szemet szúr, és mindenki rá figyel... Saját maga rendezte a filmet, és olyan nevek segítették a munkáját, mint az operatőr, Bruce Surtees, a zeneszerző, Dee Barton, a vágó, Ferris Webster... De mégis mi a fenét látu... Teljes kritika

2021.03.05 Replay6

Klasszikus western Clint Eastwood rendezésében, várhatóan jó minőségű és Clint nagyot alakít a főszerepben. Ha western, akkor az ilyen film a válasz.

2016.02.26 Lajos

A szokásos kötélidegzetű, gyorskezű Clint Eastwood egy kis természetfeletti csavarral. A western műfaj egyik remekműve.

2023.02.13 erahurka

Amikor Eastwood spagettit főz

Sok filmben eljátsszák, hogy a főszereplőt nem érdekli semmi, de aztán mégis segít. Na hát itt tényleg nem érdekli őt a város. Kihasználja, kizsigereli az egész kolóniát. Egy dolgot sajnáltam, hogy mégis segít a kisemberen (szó szerint, hihi), és hogy azért a helyiek is bőven sárosak. Merészebb lett volna, ha teljesen beleállnak, és antihősünk ártatlanokkal viselkedik így. Talán Eastwood így is akarta, de a stúdió nyomására kénytelen volt enyhíteni rajta valamelyest. A történet picit ködös, van pár flashback, ami bosszúra utal, de nem mondják ki egyértelműen. Illetve kicsit túlnyújtották a készülődést szerintem, egy idő után úgy voltam, hogy oké, értem, kihasználja őket, megalázza őket, görbe tükör meg stb., de lássuk már mire megy ki a játék! Nem emlékszem, hol, de olvastam valahol vagy podcastban hallottam, hogy Eastwood saját állítása szerint is sokat tanult a Leonével töltött forgatások során. Nem véletlen, hogy második egész estés rendezése western, és az sem, hogy bár teljesen amerikai, én mégis éreztem rajta egy kis spagettiszószt, de ízlett, számomra bevált a recept.

A filmkritikusok véleményét összegző, kifejezetten elismert Rotten Tomatoes 94%-ra értékelte 32 kritikus vélemény alapján, és a nézői (25 ezer) szavazatok alapján 86%-on áll.Szerző: Interfectorem Sabnock

A filmet már kezdetek óta dicsérték a kritikusok, bár néhányan nemtetszésüket fejezték ki a film dehonesztáló stílusa miatt.Szerző: Bogi87

A forgatókönyvet Ernest Tidyman írta, aki egy korábbi forgatókönyvéért, a (Francia kapcsolatok) ekkor már Oscar-díjat kapott.Szerző: Bogi87

A filmben John Wayne-nek is ajánlottak szerepet, ő azonban csak a film bemutatója után válaszolt: „A város lakossága nem mutatja be az amerikai úttörők igazi szellemét, ami Amerikát naggyá tette.”Szerző: Bogi87