Vadászat

Vadászat

The Hunting Party

Egy vadászaton az amúgy állattenyésztő Gene Hackman rájön, hogy Oliver Reed és bandája elrabolta feleségét, Candice Bergent. Nyomon követi a bandát és egyenként leszámol velük. Bár Bergen és Reed addigra már szeretők...

Rendező: Don Medford
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1971.07.16.
Gene Hackman

2018.07.03 phelixmad

Na, Gene Hackmannel westernfilmet nem láttam még. Nagyon sajnálom is, hogy eddig nem volt szerencsém a Vadászathoz mert egy igazán ütős és emlékezetes western, csakis ajánlani tudom!

Ez az első a három film közül, amiben Candice Bergen együtt játszott Gene Hackmannel a 70-es években. A másik kettő a A dominó elv (1977) és a Lóverseny winchesterre és musztángokra (1975) című filmek voltak. Habár csak pár közös jelenetük volt, Bergen azt mondta, hogy mégis többet tanult a színjátszásról a közös filmjeikben, mint bármikor máskor.Szerző: rbernadett

Ez a második olyan western Candice Bergen közreműködésével, ami rendkívüli brutalitásáról híres. Az első ilyen A kék katona (1970) című film volt. Szerző: rbernadett

Az Egyesült Királyságban az állatkínzásra vonatkozó szabályok miatt a film nyitójelenetét - amiben elvágják a tehén torkát - ki kellett vágni az ottani kiadásokból. Szerző: rbernadett