Nincs bocsánat

Nincs bocsánat

Unforgiven

Clint Eastwood
Clint Eastwood

A kiöregedett bérgyilkos földművesként tengeti életét, amikor beállít hozzá az egykori fejvadász, és segítségét kéri egy becsületbeli ügy lezárásában. Munny némi hezitálás után végül úgy dönt, hogy segít, és a felszabadított rabszolgából lett földműves barátjával elindulnak, hogy megmutassák… Több

Premier (HU): 1993.02.19. | Netflix (2024.02.01.)

2021.05.02 stewie_griffin_2005

Nagyon jó kis western film, de ez a lassabb, drámaibb fajta. Nekem nagyon tetszett. Eastwood nemcsak főszereplő, hanem ő is rendezte. 9/10

2018.08.31 HE7EDIK

Eastwood a western által lett világsztár, így hát minden szakértelmét belepakolta a filmbe, ami nem véletlenül lett abban az évben a legjobb film, Clint pedig a legjobb rendező. A Nincs bocsánat nem egy lövöldözős pisztolypárbaly, mint mondjuk Raimi ... Több

Bosszúállás a vadnyugaton

Clint Eastwood talán jobb rendezőnek, mint színésznek (legalábbis ezután a film után elgondolkozom rajta). Lehet, hogy ha lett volna előzménye, akkor nagyobbat ütött volna, de így is elegendő élményt nyújt.

Hosszú,lassan csordogáló,de mégis nagyon jól sikerült western egy olyan embertől,akinek ez a stílus a kisujjában van.Eastwood egy korszakos zseni,minden filmje felülmúlja a másikat...Jobbnál jobbak,és ez is az élvezetes kategóriába tartozik.

2021.02.06 stevepisti

Nagyon jó western, nem kis drámai cselekménnyel vezetve. Egyfajta bosszúallás a megváltásért.

Az 1993-as Oscar-gálán, amikor is a film vihette haza a Legjobb filmnek járó díjat (s mellé még 3 másikat) részt vett Frances Fischer is, aki az egyik prostituáltat játszotta a Nincs bocsánatban. Fischer ekkor már 4 hónapos terhes volt Eastwood lányával, Francescával. A színész-rendező és Fischer a film forgatása során jöttek össze, de a gálán szándékosan nem mutatkoztak együtt, nehogy a bulvársajtó elterelje a figyelmet a filmről.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ezután a film után jelentette ki Clint Eastwood, hogy soha többé nem játszik olyan filmben, amelyet ő rendez. Ezt az ígéretét azonban nem tartotta be. Egy másikat viszont igen: soha többé nem fog westernt rendezni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Annál a jelenetnél, amikor William Munny a pajtában gyógyul, egy váratlan havazás jött közbe. Bár havazás nem szerepelt a forgatókönyvben, s a stáb is inkább esős időt szeretett volna, a jelenet mégis benne maradt a filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben látható eső java része mesterségesen, esőgépek által lett előállatva, mert Kanada azon részén, ahol a stáb dolgozott, épp akkor nagy szárazság volt. Szerző: ArpiHajdu és Réci