Egy maréknyi dollárért

Per un pugno di dollari

2024.03.03 erahurka

Műfajteremtő klasszikus? Azt hiszem, ettől datálják úgy igazán a spagetti westerneket. Érdekesség, hogy ugyanabban az évben jött ki, mint a Django, és egyik sem lopott a másiktól, mégis hasonló a stílusuk. Vajon ha utóbbi jön előbb, Corbucci lenne a ... Több

Leone trilógiájának első része,ami fantasztikusra sikerült. Clint Eastwood a westernszerepekre született... Gyönyörű tájak,szép,megkapó képsorok,izgalom...Mi kell még? Popcorn, kóla, és nézni kifulladásig!!!

2019.05.02 Norbert93

Nem tudok rá mást mondani, minthogy ugyanolyan magával ragadó és már-már művészi, mint a másik két "testvérfilmje", amiknek a címet is felesleges leírni, mert mindenki ismeri és merem állítani, hogy ennyi év után is a popkultúra szerves része.

2023.10.27 OkosMajom

Dollár-trilógia- első felvonás!

Sergio Leone! Most mit mondjak róla? Nagyszerű rendező volt! Több annál... A western filmek „atyja”, aki más műfajokban is zseniálisan alkotott! Nézzük csak egy pár filmjét a Mesternek: A rodoszi kolosszus (1961), Egy maréknyi dollárért (1964), Pár d... Teljes kritika

2017.07.02 ArpiHajdu és Réci

A Dollár-trilógia nyitódarabja (amelyet röstellem ugyan, de még nem láttam), amely a filmezés térképére helyezett három ikonikus figurát: Sergio Leonét, Clint Eastwoodot és Ennio Morriconét. Számomra hihetetlen, hogy Leone egy ilyen egyszerű sztoribó... Több

2021.07.15 stewie_griffin_2005

A Jó, a rossz és a csúfot hamarabb láttam, azután kicsit gyengébb film, de Clint Eastwood itt is nagyon jó, meg a zenék is jók voltak. Kicsit rövid is lett. 8/10-et ér szerintem.

2018.02.07 TribeBubu

Eleinte nem nagyon értettem, miért olyan nagy szám ez a film. De a végére a sztori nagyon kiforrt és a plánok valami hihetetlenül hatásosak voltak az utolsó pár jelenetben. Óriási és roppant stílusos és hangulatos alkotás.

2017.05.25 VK

Tipikus, klasszikus westernfilm, ami ugyan kategóriájában jó, de összességében a műfaj nekem túl vontatott, unalmas, így a film is nagyon elhúzottnak tűnt. Nem nézném újra.

2018.09.02 Barnabii44

A trilógia első része baromi jó.

2015.03.06 Hufi

Nagyon tetszenek a western filmek és jó színésznek tartom Clint Eastwood-ot. Nagyon nagy film, kötelező alkotás.

2018.01.29 MethMan

Clint Eastwood leginkább csak pókerarcot vág, vagy éppen lövöldöz, esetleg hunyorog egy kicsit, ennek ellenére az alakítása felejthetetlen. Ekkora klasszikusokról nem illik, és nem is lehet rosszat mondani. Nem tudom, megmondani, hogy hányszor láttuk ezt a filmet, de több tucatszor, az biztos.

2020.06.26 esef

Ez az igazi western. A filmes hibák nem tudnak zavarni, nem zavaró az sem, hogy az éjszakai jeleneteket is nappal filmezték, így látszik az emberek árnyéka, nem zavar az sem, ha néha lassú a film, azért nem, mert ez egy meghatározó, korszakalkotó alkotás. Aki még nem látta volna, annak kötelező megnézni.