Rio Bravo

Rio Bravo, egy kis Texashoz közeli vadnyugati városka majdnem teljhatalmú ura a gazdag, befolyásos és gátlástalan Nathan Burdette. Amikor Nathan öccse, Joe gyilkosságot követ el, kiderül, hogy van legalább egy ember a városban, aki nem hiszi, hogy a Burdette család a törvény felett állhat: ez az ember nem más, mint Rio Bravo elszánt seriffje, John T. Chance, aki gondolkodás nélkül rács mögé dugja Joe-t. Chance seriff ugyanakkor eléggé tapasztalt ahhoz, hogy tudja: Nathan Burdette nem hagyja annyiban a dolgot és megpróbálja erőszakkal kiszabadítani öccsét, mielőtt halálra ítélhetnék. Számítva a városka és a börtön várható ostromára, Chance kicsi, de annál ütőképesebb csapatot toboroz magának, akik felkészülve várják Burdette embereit.

Rendező: Howard Hawks
Premier: 1959.03.18.

El Dorado  (1966)

Rio Lobo  (1970)

Dean Martin

2015.06.02 Laci000

Pörgős, humoros, emberi. Egyszerűen klasszikus. Olyan erővel van megáldva, ami újra és újra magával ragad, ha nézed. Én már sokszor néztem, de még mindig 5-ös film.

John Wayne és Ward Bond 23. közös filmje. Szerző: dulkap

John Carpenter 1976-os Assault on Precinct 13 c. filmje bár nem a Rio Bravo remake-ja, de nagyban ezen a filmen alapszik, ihletül szolgált hozzá.Szerző: Bogi87

Nagy hatáéssal volt a 2001-es Ghosts of Mars c. filmre.Szerző: Bogi87

A második remake Rio Lobo címmel 1970-ben készült el. Szerző: Bogi87