Videók

Egy idős férfi egyedül él egy vízből kiemelkedő emeletes házban. Mivel a vízszint folyton emelkedik, mindig egy újabb emeletet kell építenie. Egyik nap a vízbe ejti a pipáját és ahogy utánamegy a mélybe a férfi, emeletről-emeltre előjönnek a régi emlékek.

(dulkap)

Ország: Japán
Premier: 2008.06.10.

2020.05.04 Yosihiro

Kis Kockák háza

Ez az anime egy igazi rejtély. Csodálatosan mutatja be az emberi jellemvonásokat. A félelem, magány, emlékek stb. A történet egy emberkével indul aki a a falon lógó képekre néz majd pecázni indul saját szobájában már ez magában figyelmet kelt fel és elgondolkodtató. Aztán több olyan képkocka következik ami magával ragadja az embert és elviszi egy csodálatos világba. Itt fontos szerepe van a magánynak és az emlékeknek amely a kockára épült házból áll . Szinte minden kockának háznak megvan története úgy mint a pipájának. Összességében a történet remek a rajzolás , animálás is remekül sikerült. A zenei aláfestést ne hagyjuk ki hiszen a zongora és a cselló játéka teszi még érdekesebbé a látottakat. Így ez a produkció megérdemli az 5 csillagot. A film nem hosszú de a 10-15 percben több olyan impulzust kapunk mint más filmekben akár 90 perc alatt. Én néztem volna még tovább is :) Csak ajánlani tudom mindenki számára remek kis kikapcsolódás. Üdv Yosi

2017.12.24 Deku

Tiszta elmebaj volt ez a sztori. Persze pozitív ez a komment hisz nagyszerű volt minden egyes pillanata a történetnek. Nagyon erős karakterek és eszméletlen gyönyörű volt a rajzolása a filmnek. Nekem kifejezetten bejött.

Az eredeti japán cím szó szerint fordítva azt jelenti: "a ház apró kockákban".Szerző: Yosihiro

A rendező és író Kunio Kato lett az első ázsiai, aki elnyerte az Oscar-díjat a legjobb animált rövidfilmért, mióta a kategóriát 1932-ben bevezették.Szerző: Yosihiro