Családi kötelékek

Családi kötelékek

Yi Yi

Egy tajvani család életével ismerkedhetünk meg: férj, feleség, gyerekek, nagymama. Minden összedőlni látszik, amikor a nagymama agyvérzéssel kórházba kerül, a feleség depressziós lesz, a férj pedig találkozik ifjúkora nagy szerelmével. A család kamaszlánya szerelem… Több

Rendező: Edward Yang
Író: Edward Yang
Ország: Japán
Premier (HU): 2006.01.16.

2017.12.23 Deku

A fejem fogtam a sok elrontott jelenettől amelyek talán a film fő mozzanatai lehettek volna. Elszomorított a tudat, hogy ez a film nem az én ízlésemhez készült. Sajnos sok jót se mondhatok róla, mert nem nagyon varázsolt el a film.

2016.07.06 online91

Picit szkeptikus voltam afelől, hogy leköti-e majd a figyelmemet végig a 173 percében, de tévedés volt az ellenkezőjére gondolnom, mert minden percét élveztem. A néző sokszor nem is tudja, sírjon-e vagy nevessen, csak azt tudja, hogy valami fantasztikus filmet látott.

A legjobb rendezőnek 2000-ben -t választották a Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: Bogi87

2000-ben a Cannes-i Filmfesztivál Arany Pálma-díjára is esélyes volt a Családi kötelék.Szerző: Bogi87

Maga a rendező, is szerepel saját filmjében, a zenekarban ő a zongorista.Szerző: Bogi87

A rendező felesége, Kaili Peng egy pillanat erejéig feltűnik a filmben, ő az egyik csellista a zenekarban, Beethoven-től a Cello sonata No. 1-t adja elő.Szerző: Bogi87