Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Ébredés

Berto49   2019. 01. 08.

Skunk és a világ

Érdekes, emlékezetes film, rendezője jelenleg a National Theatre művészeti vezetője. Az angol társadalom három osztályához tartozó család életébe pillanthatunk be; Archie, (Tim Roth) a zűrös magánéletű tehetős ügyvéd, Buckley-ék tipikus kispolgárok és Oswald, a lányait egyedül nevelő munkás. A középpontban viszont egy cukorbeteg 11 éves Skunk (Eloise Laurence, aki legalább egyenrangú, ha nem magasabb szintű alakítást nyújtott, mint Natalie Portman a „Léon, a profi” című filmben) nevű kislány de a három család története összekapcsolódik. Teljesen egyedi látószögekben tárul a nézők elé az Észak-London kertvárosi zsákutcájában történő események. Alapból mindent Skunk szemén keresztül látunk, de a váratlan fordulatoknál visszajátszásokban tisztában leszünk azzal is, ahogy valóban megtörténtek a dolgok. Ezek a váltások teszik nagyszerű, maradandó élménnyé a filmet.

Dracule   2015. 08. 21.

Fú, ha volt film, amit unalmasnak és feleslegesnek tartottam akkor az ez volt. Többre számítottam, de feleslegesen hisz semmit se adott. A történet is elég lapos és teljesen mást kaptam, mint amire vártam. Annak ellenére, hogy Tim Roth-ot bírom.

„Broken” című magyarul nem olvasható regénye alapján.

(Berto49)

A film forgatása idején Skunk szerepében 13 éves volt.

(Berto49)