Túl a barátságon

Túl a barátságon

Brokeback Mountain

Ennis Del Mar és Jack Twist először Joe Aguirre birtokán találkoznak, amikor mindkettőjük munkát keres. Először barátság, majd egy sokkal mélyebb kötődés is kialakul közöttük. Aztán útjaik szétválnak, mindketten családot alapítanak. Négy évvel később Jack átutazóban van Wyomingban,… Több

Rendező: Ang Lee
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2006.03.30. | HBO Max (2024.01.19.)

2024.02.22 Schumy1

Ez vonal nem az én világom.

2018.03.15 indingo

Az egyik kedvencem Ang Leetől. Valahogy magával ragadja az embert a történet. Nem egy szokványos sztori, remek a szereposztása és hiteles is. A vége eléggé pityergős.

2017.07.26 Deku

Ez nagyon furcsa volt, tökre mást vártam mint amit végig néztem és ez nem jött be. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a voksomat a film mellett.

2024.01.19 Erik Csok

Egy nem éppen átlagos western film!

Na ez egy érdekes film élmény volt, azt kell hogy mondjam. Most néztem meg a filmet, és ha van olyan film, amire eddig azt mondtam, hogy nem nézem meg, akkor ez az (igen, a téma miatt). Na de most, hogy megnéztem, tudok róla írni. Igazából egy okból érdekelt a film, de nagyon, meg akartam tudni azt, hogy Jake Gyllenhaal érdemelten kapta-e az első és sajnos eddigi utolsó Oscar-jelölését. És, bár jól játszik, én ezért a filmért épp hogy nem jelöltem volna, ugyanis vannak neki ennél sokkal jobb filmjei, és olyanok is egyben, amikben sokkalta jobban alakít! Heath Ledger és a többi színész is kiváló a szerepben, a tájak pedig gyönyörűek, valamint az operatőri munka is! Merész témához nyúlt, és merészen is készítette el a rendező, de én el voltam vele. Sajnos a végét ismertem, szóval az nem lepett meg, de voltak részek, ahol igenis meglepődtem. Van mondanivalója, bemutatja azt, hogy egy ember valójában milyen is, társadalomkritika is akad benne, és vannak kifejezetten szép jelenetek is. Furcsa egy szerelmi történet, de az ember, bármilyen hihetetlenül hangzik, el tudja nézni. (Persze volt jelenet, ahol én sem néztem oda, mert az már nekem is sok volt). Szóval, egyszer meg lehet nézni, nem rossz kis dráma (és egy érdekes western is), de számomra nem is olyan kiemelkedő!

2016.01.25 szaka123

A színészek kiválóak. Megvolt a kémia Heath és Jake között. SPOILER - Nagyot néztem, amikor két ennyire ismert színész egymásnak esik a vásznon - SPOILER VÉGE. Jó a sztori is, elég sok időt felölelő dráma, hosszú játékidővel, ami gyorsan elröppen, de a hatása alá kerülsz!

Anne Hathaway Sienna Millert ütötte ki a nyeregből a Laureen szerepéért folyó harcban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anne Hathaway úgy nyilatkozott, csak akkor vállal meztelen jelenetet a filmvásznon, ha annak fontos jelentőssége van a történetben, 22 éves korában a Túl a barátságon-ért azonban ezt is bevállalta a színésznő.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jake Gyllenhaal a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Heath Leadger filmbeli feleségétől Michelle Williams-től, valóságban jegyesétől született gyermekük.Szerző: Kirana80