A trombitás fiatalember

A trombitás fiatalember

Young Man with a Horn
Videók

Zenés életrajzi film, főhőse Rick Martin (Kirk Douglas) néven szereplő Bix Beiderbecke (1903-1931), a jazz-korszak legendás trombitása. Film amelyben ötvöződik egy életrajzi dráma és egy ragyogó szerelmi történet.

(Berto49)

Forgatókönyvíró: Carl Foreman, Edmund H. North
Premier: 1950.02.09.

2018.12.29 Berto49

A trombita szerelmese

Őszintén megvallva nem a zenéje miatt néztem meg ezt a filmet, bár próbáltam megkedvelni, de sajnos nem ment. Lauren Bacall viszont az egyik kedvenc színésznőm, aki azokban a filmekben tűnt ki igazán, amikor partnere és az életben is a házastársa Humphrey Bogart volt. Ők a filmtörténet olyan párosa, amelyekben a köztük lévő kötődést szinte túl a filmvásznon is tapintani lehetett. Ebben a filmben Kirk Douglas volt a partnere, ő is jó volt, de lehetett érezni, hogy csak szerepet játszanak. Ezután számos hollywood-i jazzfilm készült, ám ez volt az első nagy költségvetésű darab. Bacall ellenpólusa Doris Day volt, többet énekelt, mint játszott, de mit is tehetett volna mást? A film csak szőrmentén utalt a trombitás súlyos alkoholizmusára, hiszen az okozta a 28 éves korában bekövetkezett halálát. Kertész Mihály, alias Michael Curtiz, Hollywood „mindenese” rendezői képességeit jól kihasználva vezényelte le a filmet. Azoknak a zenekedvelőknek kötelező darab, akik élnek-halnak a ’20-as évek jazz muzsikájáért.

(1907-1968) azonos című, 1938-ban megjelent regénye alapján.Szerző: Berto49