Lola Montez

Lola Montez

Lola Montès
Videók

Az egyik cirkuszban Lola Montez, a hajdan észbontóan szép táncosnő a legfőbb attrakció. A cirkusz igazgatója kihasználja azt, hogy viharos múltjával olyan híressé-hírhedtté vált, s amolyan kérdezz-feleleket rendez, amelynek keretében a táncosnő válaszol a nézőknek a mozgalmas életével kapcsolatos kérdésekre. Beszámol a közönségének nehéz házasságáról, mesél Liszt Ferenccel, a bajor királlyal és egy diákkal való szerelmi kalandjáról. A szám csúcspontja egyben a finálé is: a nézők egy rácson át megcsókolhatják a szépség egy kinyújtott kezét - egy dollárért.

Ország: Franciaország
Premier: 1955.12.23.

2017.07.13 Berto49

Nem tudom, hogy mennyiben nevezhető életrajzi filmnek ez a mozi, amelynek a meglehetősen hányatott sorsú táncosnő és kurtizán (1821-1861) a hősnője. Mindössze 39 évet élt, de ezekben az években az élete gyertyájának mindkét végét égette. Rengeteg fér... Több

A film összbevétele 107 264 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Max Ophüls élete utolsó filmje, és egyben egyetlen színes filmje. Szerző: rbernadett