Andrej Rubljov (1966)

Andrei Rublev

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Egyik kedvenc filmem. Nagyon tetszettek benne a hosszú, filozofálgatós monológok. A néma lány karaktere, a tatárjárás pokla, Andrej lelkiismerete az emberölés miatt nagyon megfogott és átérezhető volt 5*

Deku   2017. 07. 24.

Kár volt belefognom, pedig általában az életrajzi filmek megszoktak engem fogni de itt nem jött be. Hát ettől a filmtől tátva maradt a szám. Sajnos nem jó értelemben mivel teljesen elképedtem, hogy miféle filmet alkottak meg.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Kemény dió, viszont zseniális életrajzi film, kétségek közt vergődő emberről, transzcendens magasságokba emelkedő jelenetek. Tarkovszkij munkái kötelező darabok. Nem szabad rásütni a bélyeget, hogy "búvalba*ott orosz" , mert ez nemigaz, csakúgy mint ... több»

dps   2015. 05. 01.

Mennybe nyíló ablakok

A keresztény keleten az ikonokat néha úgy írják le, mint amelyek "a mennybe nyíló ablakok". Még ha földi jeleneteket is ábrázolnak, a stilizált megközelítésük a transzcendens valóságokat idézik meg. Egy ilyen művészeti transzcendencia látható ebben a... teljes kritika»

veress75   2016. 07. 01.

Egy kis történelmi tudás és türelem nem árt ehhez a filmhez, ezért rá kell hangolódni és akár többször is megnézni. Nincsenek klisék, sztereotípiák, hanem egy brutális őszinte, mégis megindító és pozitív film művészetről, vallásról, kegyetlenségről, kultúráról stb.

A film összbevétele 102 021 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmes listában

(Norbi)

Andrei Tarkovsky leghosszabb filmje, 205 perces.

1971-ben a Francia filmkritikusok szövetsége megválasztotta a filmet a legjobb külföldi filmnek.

(citizenfour99)

A film elkészítését a szovjet vezetés (mint általában sok filmet) akadályozta, megvádolták a rendezőt többek közt templomok gyújtogatásával, sőt, állatkínzással is.

(citizenfour99)

A filmet az MTV1 szinkronizálta le először magyar nyelvre, és 1977. október 16-én mutatták be, viszont előtte 1973. április 5-én feliratosan már megjelent.