Huszadik század
Donald Sutherland
Dominique Sanda
Dominique Sanda
Gérard Depardieu

Összességében nem nyújt földhöz vágós élményt, azonban a hosszú játékidő ellenére nem esik szét a film, zseniális jelenetek sora található benne, ennek és a színészi alakításoknak köszönhetően lesz elsősorban felejthetetlen élmény Bertolucci monumentális alkotása. 8/10 több»

Magyarországon vágatlanul mutatták be a filmet, az első két részt 1978. szeptember 14-én, a harmadik-negyedik részt szeptember 28-án.

Amerikában a meztelen jelenetek miatt cenzúrázták a filmet.

A film fogadtatása mind a Szovjetunióban, mind az Egyesült Államokban hűvös volt. Amerikában sokallták a vörös zászlókat, a szocialista táborban pedig a kínai kulturális forradalom hatását vélték felfedezni.