Caligula

Nagy Zsolt   2019. 06. 19.
Nem okvetlenül történelmi film

Szerencsére a film forgatása és forgalomba hozatala korában, nem csináltak kétszínű, alakoskodó ügyet a szexjelenetekből. Még fiatalon, a moziban néztem meg először és akkor még nem tudtam, hogy kivágtak jeleneteket belőle. Az Internet megjelenése után, megnéztem a cenzúrázatlan változatot is és mondhatom, nem nagy különbség van a kettő között. Tele van élvezhető szexjelenetekkel és történetekkel, a mai steril, képmutató világban, pornó besorolást kapna. Csak az a baj, hogy manapság ilyen minőségű szexfilmet nem gyártanak többé. Private, Hustler, Kovi vegyetek magatoknak kötelet.

hedva   2016. 08. 20.

Nekem egy kicsit túl sok volt benne a meztelenség, el is vette a történelmi vonatkozását, legalábbis nálam így volt. Képtelen voltam komolyan venni a sok vagina, meg pénisz hatására...értem én az alkotói szándékot, de ez esetben túlment...

varjú   2015. 01. 28.

Nagyon érdekes és ellentmondásokkal teli film. Lényegében egy történelmi dráma, de erotikus film is egyben. Ebből gondolhatjátok, hogy nem mindennapi élmény és biztosan a valósághoz is több köze van kendőzetlensége miatt, mint egy langyosabb, hagyományosabb történelmi filmnek. Legalábbis a kor hangulatát, érzékletesen átadja...

Leopoldo Trieste
Leopoldo Trieste
Helen Mirren
Guido Mannari
Malcolm McDowell

Nehéz ajánlani ezt a filmet. Annak ellenére, hogy nem adtam rá rossz pontszámot, mivel vannak remek jelenetei és a többi is legrosszabb esetben egy jó középszernek nevezhető, ott vannak a tripla X-es részek, amik sok embernél le fogják verni a biztosítékot. több»

Három órán keresztül sminkelték Peter O’Toole arcát, hogy riasztó vénembert varázsoljanak belőle.

(wintermat)