papaja   2016. 04. 26.

engem lenyűgözött ez a film, nagyon tetszett minden részlete, Winona Rydertől ez lett a kedvencem

danaso   2015. 03. 11.

nekem unalmas volt, meg idegesítő. első osztályú bemutatója annak, hogy az egyház milyen ostobaságokat követ el, és az emberek is, akik hisznek benne. kevés ilyen film van, ahol ennyire füstölt volna a fejem

Időnként kevesebb több lett volna, a hiányérzet is megmarad a film végén, mégis ajánlott a megtekintése, mert felkavaróan elgondolkodtató az összhatás.
7/10 több»

Az eredeti tervek szerint Kenneth Branagh lett volna a rendező.

Sarah Michelle Gellart meghallgatták Mary Warren szerepére.

Bár a történet valós történelmi eseményeket dolgoz fel, Arthur Miller megváltoztatott egy-két eseményt a saját tapasztalatából kiindulva a McCarthy-korszakból. például csak 12 éves volt, azonban Miller kicsit öregített rajta, hogy szexuális kapcsolata lehessen John Proctorral. Itt érezhető a párhuzam a történet és Miller saját házasságtörő kapcsolata között Marilyn Monroe-val.