Trója (2004)

Troy

Trója

Erik8csok   2022. 08. 22.

A kedvenc történelmi filmem. Jók benne az akciójelenetek, és a színészi alakítások is. Látványos, és jó visszaadja ezt a régi időt. Brad Pittre szerintem illet a szerep, és jól is játszott. Igazából ennyi. Összességében egy jó filmről beszélünk.

Artemisia   2020. 06. 04.

Homérosz találkozása Hollywooddal

A világirodalom legnagyobb klasszikusából, az Iliászból mozifilmet kreálni nagy kihívás, nem meglepő, hogy Wolfgang Petersen bicskája is beletört. Először is, teljesen kivonta a mitológiai elemeket egy mitológiai mondából. Valamennyire nyilván szüks... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Wolfgang Petersen azért persze jó rendező,amít a filmjei bizonyítanak.(Viharzóna,Ösztön,A kétszáz éves ember)Ez a mozi igazi amerikai Trója.Látvány,és trükkok rendben,színészi játék Pitt kivételével nem túl jó,így a többi is felejtős.

Deku   2017. 07. 26.

Brad Pitt és Orlando Bloom nem a legjobb formájukat hozták azt elmondhatom. Természetesen ez csak egy egyéni vélemény ettől bátran tetszhet, akinek épp olyan az ízlése, de nekem ez egyáltalán nem jött be.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Se nem gyenge, se nem jó. Olyan nagyon átlagos. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, de bármennyire is bámulatos a szereposztás sokakban bennmaradt az a plusz, mait ki lehetett volna hozni. Moziban láttam még annak idején és mellettem elalud... több»

hszpp   2017. 02. 04.

Imádom ezt a filmet, nem csak mert remek színészek játszanak benne,és mert remek a történet,a megvalósítás is elég jó a bakikat elfeledve:) Nagyon szeretem Orlando Bloom színészi játékát,és itt még Brad is elég jól alakított.

Ildikó Bacskai   2021. 12. 17.

Trója (2004)

A film pontosan azt adja, amire egy 185M dolláros filmtől várhatunk, csodálatos díszletek, jelmezek, jelenetek, parádés szereposztás, látványos csaták és a történetek, amiket általános iskolában töriből bemagolhattunk. Tetszett a film, jól választották ki a karaktereket, fenomenális a filmzene, ami keretezi a történetet. Kétszer néztük meg egymás után.

A forgatás során Brad Pitt ironikus módon Akhilles-ín sérülést szerzett, ami miatt 10 hétig nem tudta folytatni a forgatást.

(Artemisia )

A hagyomány szerint Helené annak köszönhette rendkívüli szépségét, hogy Zeusz lánya.

(Artemisia )

A filmben Akhilleusz égeti el Patroklosz testét; valójában mindkettejük holttestét egyszerre égették el.

(Artemisia )

A hagyomány szerint a Trójából megmenekülő Aeneasz volt Róma alapítója (egy másik pedig Romolusnak tulajdonítja Róma alapítását).

(Artemisia )

A film 163 perces játékidővel került a mozikba, de DVD-n megjelent a 196 perces rendezői változat is.