A fehér szalag (2009)

Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte

erare   2016. 07. 23.

Kiváló film, szerintem Haneke tényleg legjobb munkája. Sejtelmes, drámai, meghökkentő és megborzongat. Szép tiszta arcélek, jellemek, világos történet és mondanivaló. Persze rideg is bizonyos esetekben és kemény, de a téma megkívánja.

Imlah   2017. 11. 22.

Elvont, érdekes, különleges atmoszférájú film. Egyáltalán nem egy sablonos dráma. Van valami megfogó a filmben, még napokig agyaltam rajta, hatása alatt voltam.

Sniper   2016. 05. 25.

Régen láttam ennyire húsbavágó drámát. Még most is, évekkel később is emlékszem az egyes jelenetekre, képkockái beleégtek az emlékezetembe. Erős dráma, a szó pozitív értelmében.

Michael Haneke eredeti terve az volt, hogy három részes minisorozatot készít.

(Menyét Ibolya)

A jeleneteket színesben vették fel.

(Menyét Ibolya)

2007. júliusi halála miatt Ulrich Mühe már nem vehetett részt a produkcióban, pedig ő kapta volna a tanár szerepét.