Egy szent szarvas meggyilkolása (2017)

The Killing of a Sacred Deer

Nicole Kidman

belavagyok   2020. 10. 17.

Felkavaró film, ami nem volt rossz de valahogy többé nem szeretném megnézni. A története kicsit misztikus, de ettől még némiképp földhöz ragadt.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 30.

Egy család széthullása

Az idei év végén beszambázott a hazai mozikba Yorgos Lanthimos új filmje, amely folytatva a rendező korábbi filmjeinek trendjét, ismét egy állatnevet tüntet fel a címében (a korábbi Kutyafog és A homár után). A sejtelmes Egy szent szarvas meggyilkolá... teljes kritika»

indingo   2018. 04. 10.

Szokatlan, különös, furcsa. felkavaró és egyben félelmetes is. Én féltem is bár nem tudom, hogy kitől és ez talán rosszabb is mint ismerni az 'ellenséget'.

Deku   2018. 03. 13.

Nálam egy ilyen filmmel lehet elérni, hogy jól szórakozzak és még sokszor újra nézzem. Azt kell, hogy mondjam ez a film már közel van a tökéleteshez, kis túlzással állíthatom ezt.

HercegPeter   2019. 06. 09.

A cím alapján fogalmam sem volt, hogy mire számítsak. Nem ismertem ezt a mitológiai történetet, csak a film megtekintése után olvastam utána. Így már azt mondom, hogy van értelme. Kicsit meglepett, hogy a nagy nevek ellenére nem volt agyonreklámozva.... több»

Szilonka   2018. 04. 06.

Nem dobtam tőle egy hátast. Mi volt a gyerek egy indán mágus? Ahogy Colin Farrel körös a fegyverrel, hogy na kit is lőjek le számomra nem drámai volt, hanem inkább nevetséges.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 23.

Nicole Kidman és Colin Farrell igencsak jól muzsikálnak ebben a komor, kissé betegesre sikerült filmben. Érdekes a történet, és hogy az egész filmen keresztül a zene hatása alatt fokozták a feszültséget! Mindenesetre megnéztem, és jelentem ez nekem ... több»

A film összbevétele 2 291 901 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 20 126 002 forintot termelt. A hazai mozik összesen 14 059 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Állítólag Colin Farrellt émelygő érzés fogta el, miután elolvasta a forgatókönyvet.

(Miska bácsi)

Giorgos Lanthimos és Colin Farrell már egy előző filmben, A homár-ban is együtt dolgoztak.

(Miska bácsi)

A film első jelenetében egy igazi szívműtétet láthatunk, valódi pácienssel.

A film címe Iphigénia történetéből ered, akit apja, Agamemnón áldozott fel azért, hogy megszabadulhasson bűneitől. Erre a filmben utalnak is, amikor a tanár arról beszél, hogy Kim írt egy esszét Iphigéniáról és csillagos ötöst kapott rá.

A filmben Kim és Martin között két év különbség van (előbbi 14, utóbbi 16 éves), ám a valóságban az őket alakító színészek (Raffey Cassidy és Barry Keoghan) között 10 év a korkülönbség.

Amellett, hogy az Egy szent szarvas meggyilkolása egy tehetséges filmes rendezői evolúciójának egyértelmű következő lépcsőfoka, még azon is elgondolkoztat, mit keres a filmben egy jelenet az Idétlen időkigből, és vajon miért pont az látható benne, amelyikben Bill Murray arról diskurál Andie Mcdowellel, hogy ő valójában Isten, de hogy ha mégsem, hogyan győződhetne meg az ellenkezőjéről. 80/100 több»

Jorgosz Lanthimosz újból a nemzetközi porondon folytatja különösen fekete humoros, de borzasztóan nyomasztó filmjeinek sorozatát, ezúttal egy modern korban született ógörög tragédia formájában. A határozott történetvezetést pár buktató ugyan visszatartja, de az írók és a rendező víziója, valamint a színészi játék – és azon belül is kifejezetten Barry Keoghan – a filmet morbid módon érdekessé, és kegyetlenül hatékonnyá teszik. 85/100 több»

Yorgos Lanthimos azon kultrendezők egyike, akinek legnagyobb sikerfilmjeit (Kutyafog, A homár) nem mutatták be a magyar mozik. Szerencsére az Egy szent szarvas meggyilkolása nem erre a sorsra jutott, ugyanis szegényebbek lennénk egy igazi remekművel. 85/100 több»