A salemi boszorkányok

The Crucible

2023.03.07 JRD

Már nem először láttam

Számomra mindig is többször nézős volt ez a film. A történet közepében egy önérzetében sértett kamaszlány áll, és a körülötte elburjánzó félelem. Ryder jó választás volt a bosszúálló lány szerepére, ahogyan minden karaktert remek színészekkel keltettek életre. A salemi boszorkányperek csak a kezdetek voltak. A hitből fakadó félelem lassan elhagyta Salem városának „falait”, és több környező településre is átterjedt, köztük a már akkor is nagy Bostonra is. A filmben remek karaktereket formálnak meg a színészek. Szinte a teljes lakosság életét, jellemét megismerhetjük, ahogyan értetlenül állunk a lányok mérhetetlen rosszindulata és butasága előtt is. Szerintem ezt a filmet érdemes megnézni. De kinek mi tetszik! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Az erdő, és a lélek nem mindig csendes hely.

Nincs sokkal több veszélyesebb, mint egy önérzetében sértett nőnél. Mindent meg fog tenni, hogy visszakapja azt a férfit, aki eltaszította magától, és eleméssze azt az asszonyt, aki miatt megesett vele ez a hatalmas csúfság, és nem fogja érdekelni, m... Teljes kritika

2016.04.26 papaja

engem lenyűgözött ez a film, nagyon tetszett minden részlete, Winona Rydertől ez lett a kedvencem

2019.07.14 danaso

nekem unalmas volt, meg idegesítő. első osztályú bemutatója annak, hogy az egyház milyen ostobaságokat követ el, és az emberek is, akik hisznek benne. kevés ilyen film van, ahol ennyire füstölt volna a fejem