Tehu - Egy kis teve nagy kalandja

Tehu - Egy kis teve nagy kalandja

Zodi et Téhu, frères du désert

Az iskolából hazafelé tartó Zodi egy szikla mögött egy tevecsikóra bukkan. A mindössze 12 éves srác hazaviszi a védtelen kis teremtményt, és hamarosan szoros kötelék alakul ki közöttük. Mint kiderül, Tehu egy különleges fajtához tartozik, amely kivételes gyorsaságáról ismert, és a… Több

Rendező: Eric Barbier
Forgatókönyvíró: Eric Barbier, Jennifer Devoldère
Zene: Mika
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.10.05. | Telekom TVGO (2023.12.19.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.10.05 papaja

Aranyos, kedves film, amit a családdal együtt meg lehet nézni, de szerintem ettől még nagyon felejthető az egész.

2023.10.04 signroll

Szerintem ennél azért már izgalmasabb családi filmet is kaptunk az idén. Látszik, hogy van benne idő meg energia, de nem igazán lopta be magát a szívembe a film.

A film 5 639 780 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 921 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A kisfiút alakító Yassir Driefet egy belgiumi castingon ismerték meg, amelyen egy hirdetés nyomán vett részt. Korábban még soha nem játszott filmben.Szerző: csd

A rendező egy fehér szőrű tevét akart, hogy a csordában könnyen feltűnjön, és a gyerekek számára is felismerhető legyen.Szerző: csd

Az Ouarzazate régióban végzett helyszínkeresés során a csapat több, a regben (a sziklás sivatagban) élő nomád családra bukkant, és megkérte őket, hogy vegyenek részt a filmben.Szerző: csd

Farid Lahouassa producer, akinél Eric Barbier az IDHEC-en tanult filmművészetet, javasolta a rendezőnek ezt a történetet megfilmesítésre.Szerző: csd