Zsarolás
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

sipiarpi   2016. 09. 06.

Hát ez most nekem kevés volt. Oké, hogy ez az első angol hangosfilm így filmtörténeti mérföldkő, de túl egyszerű. Mivel eredetileg némafilmnek indult az elején nincs is hang, így öt perc után kezdtem azt hinni, hogy az én készülékemben van a hiba. :) A történet számomra egyszerű, így csak Hitchcock zsenialitása hozza fel.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

A film megjelent a néma verzió jobb befektetésnek bizonyult, mint a hangos változata, mert a vidéki mozik közül, számos nem tudott hangos filmet vetíteni.