Hosszú álom

Hosszú álom

The Big Sleep

Philip Marlowe magánnyomozót egy milliomos idős férfi azzal bízza meg, hogy derítse ki, mivel zsarolja lányát egy könyvekkel üzletelő férfi. A detektív felkeresi a könyvkereskedőt, de már csak a hulláját találja - a holttest mellett pedig ott ül megbízója lánya, önkívületi… Több

Rendező: Howard Hawks
Premier: 1946.08.22.

A nagy álom  (1978)

2017.03.11 NorbiP

Láttam már több Marlowe-filmet, és valahogy nem jönnek be nekem. Bogart miatt néztem meg, és sajnos azt kell mondjam, hogy csak ő tetszett benne. Nem ajánlanám, mert nincs benne semmi különleges.

2016.01.26 juhasz-david93

A noir műfaj egyik alapvető darabja, zseniális alkotás, de az alapul szolgáló regény is kiváló, szóval maga a sztori adott volt. Az alkotógárda élt a lehetőséggel.

2015.06.02 Laci000

Ez egy remek dialógusokkal tarkított, jól összekuszált cselekményű film. Humphrey Bogart, mint mindig - vagy általában - itt is egy egyéniség, olyan kisugárzással, amelyet nem lehet nem érzékelni.

2015.12.30 batukán

Egyetlen kellék sem hiányzik, ami kell egy jó Humphrey Bogart filmhez. Az, hogy emellett ez egy csavaros történet, jó poénokkal, csak fokozza az élményt.

A rottent. kiritikaösszegzése alapján a film 96%!-os.Szerző: citizenfour99

Dorothy Malone még csak ekkoriban kezdett filmezni. Annyira ideges volt szegény, hogy le kellett húznia egy felest, hogy enyhítse kezének a remegését.Szerző: citizenfour99

Mars csatlósainak a neve Sedney és Pete , ez tisztelgés volt Sydney Greenstreet és Peter Lorre előtt.Szerző: citizenfour99

A kocsi, amit Humphrey Bogart használt a filmben, ugyanaz a modell, amelyet az 1941-es High Sierra c. filmben is használt, egy 1938-as Plymouth DeLuxe.Szerző: citizenfour99

A tettes
2017