Hosszú álom

NorbiP   2017. 03. 11.

Láttam már több Marlowe-filmet, és valahogy nem jönnek be nekem. Bogart miatt néztem meg, és sajnos azt kell mondjam, hogy csak ő tetszett benne. Nem ajánlanám, mert nincs benne semmi különleges.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

A noir műfaj egyik alapvető darabja, zseniális alkotás, de az alapul szolgáló regény is kiváló, szóval maga a sztori adott volt. Az alkotógárda élt a lehetőséggel.

Laci000   2015. 06. 02.

Ez egy remek dialógusokkal tarkított, jól összekuszált cselekményű film. Humphrey Bogart, mint mindig - vagy általában - itt is egy egyéniség, olyan kisugárzással, amelyet nem lehet nem érzékelni.

batukán   2015. 12. 30.

Egyetlen kellék sem hiányzik, ami kell egy jó Humphrey Bogart filmhez. Az, hogy emellett ez egy csavaros történet, jó poénokkal, csak fokozza az élményt.

Lauren Bacall

A rottent. kiritikaösszegzése alapján a film 96%!-os.

(citizenfour99)

Dorothy Malone még csak ekkoriban kezdett filmezni. Annyira ideges volt szegény, hogy le kellett húznia egy felest, hogy enyhítse kezének a remegését.

(citizenfour99)

Mars csatlósainak a neve Sedney és Pete , ez tisztelgés volt Sydney Greenstreet és Peter Lorre előtt.