Tíz kicsi indián

Tíz kicsi indián

Ten Little Indians
Videók

Mr. Lucky meghívására 20 ismeretlen ember érkezik Afrika egy eldugott falujába, ahol a világtól teljesen elzártan fognak eltölteni néhány napot. Ismeretlen meghívójuk nem jelenik meg a fogadásukra, egy hangüzenet érkezik helyette, melyben mindannyiukat gyilkossággal vádolja... Agatha Christie talán egyik legismertebb regénye többszörös metamorfózison esett át, a regényt színdarab, hangjáték, majd a celluloid változat követte.

Forgatókönyvíró: Peter Yeldham, Harry Alan Towers
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1968.12.05.

2020.11.17 Iván383631

BMI

Azért Mario Adorf és Wilfrid Hyde-White nem gyenge színészek, érdemes megnézni az életművüket.

2017.10.27 SzFa

Imádom az Agatha Cristhie műveket és ez a filmfeldolgozás is nagyon jól sikerült. Érdekes, elgondolkodtató és remek színészi alakítás. A vége sajnos a könyvtől eltér, de legalább ért meglepetés. Aki szereti a régebbi filmeket nekik tudom ajánlani.

2015.08.25 Gríz

A történet fantasztikus, de ez nem csoda, hiszen Agatha Christie tollából fakad. A színészek rémesek és azt is nagy hibaként jegyzem fel, hogy a történet végét az eredetihez képest alaposan megváltoztatták, ami nem tett jót a filmnek.

2015.10.25 piZZola

Rémesen gyenge színészekkel készült a film; lehet azt várták, hogy majd ezzel az örökbecsű klasszikussal befutnak. Hát, nem így lett. A zenéjét is kiemelném - szerintem fantasztikusan passzolt a film krimi-jellegéhez.

Harry Alan Towers nem forgathatta le a filmet az Egyesült Királyságban egy elfogatóparancs miatt, így a férfi Írországba költöztette át a stábot. Az alacsony költségvetés miatt bérelt egy lepukkant kastélyt, és ott forgatta le a filmet. Szerző: erare

Harry Alan Towers nem forgathatta le a filmet az Egyesült Királyságban egy elfogatóparancs miatt, így a férfi Írországba költöztette át a stábot. Az alacsony költségvetés miatt bérelt egy lepukkant kastélyt és ott forgatta le a filmet. Szerző: erare

Hugh O'Brian csupasz-mellkas jelenete sok női szívet megdobogtatott a film bemutatásának évében.Szerző: erare

Stanley Holloway és Wilfrid Hyde-White előzőleg együtt játszott a My Fair Lady-ben (1964); a párosnak ez volt a második közös filmje.Szerző: erare

A filmben Mike Raven egy amerikai férfit játszik (az akcentusa elárulja), azonban a regényben a színész által alakított Fabian angol származású.Szerző: erare