Gregory Peck
31

Szül.: 1916. április 05., La Jolla, Kalifornia, Amerikai Egyesült Államok
Elhunyt: 2003. június 12.

Adatlap
98
Filmográfia (98)
15
Díjak (15)
27
Érdekességek (27)
194
Képek (194)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(27)

Kémek hídja (2015) Bár a film elkészítését komoly kutatás előzte meg, Steven Spielberg is csak egy elővetítést követő beszélgetésen tudta meg a filmben szereplő ügyvéd gyerekeitől, hogy a történetet már 1965-ben meg akarták filmesíteni. A főszerepet akkor Gregory Peck alakította volna. A projektet végül az MGM állította le a kubai rakétaválságra hivatkozva, ugyanis úgy vélték, egy ilyen feszült helyzetben nem lenne szabad provokálni a Szovjetuniót.
#1
Brazíliai fiúk (1978) Sir Laurence Olivier és Gregory Peck közötti harcot nagyon óvatosan kellett forgatni, a 70 éves Olivier törékeny egészsége miatt.
#2
Brazíliai fiúk (1978) Amikor Dr. Josef Mengele (Gregory Peck), és két másik személy kiszáll a Mercedes-ből, mindhárom ajtó szinkronban záródik be a zenekar zenéjére.
#3
Ómen (1976) A film – hűen a címéhez – híres a sok balszerencséről, ami a stábot sújtotta. David Seltzer és Gregory Peck repülőgépébe is belecsapott a villám, a filmben használt rottweilerek megtámadták a trénerüket, a szállodát, ahol Richard Donner lakott terroristatámadás érte, őt magát pedig elütötte az autó. Gregory Peck épp, hogy lekésett egy Izraelbe tartó repülőgépet, ami aztán lezuhant – nem voltak túlélők. A forgatás első napján autóbaleset történt és így tovább.
#4
Ómen (1976) A film forgatása előtt nem sokkal Gregory Peck fia öngyilkos lett. A szerepet félve ajánlották neki a producerek a történet milyensége miatt.
#5
Ómen (1976) A film főszerepében látható Gregory Peck (1916–2003) csupán 250 000 dollárt kért a szerepért, viszont további 10%-ot a film teljes mozibevételéből. Ezzel a szerződéssel ez volt karrierje legjövedelmezőbb szerepe.
#6
Ómen (1976) A filmbéli fotós szerepében David Warner pikkelysömörtől szenvedett a forgatások ideje alatt. Gregory Peck színésztársa adott pénzt neki, hogy a forgatások után Svájcban kezelhessék őt.
#7
Káprázat (1965) Gregory Peck annyira elégedett volt a végeredménnyel, hogy Peter Stone forgatókönyvírónak egy Rolls-Royce-t ajándékozott.
#8
Káprázat (1965) A Káprázat sokban hasonlít Alfred Hitchcock Elbűvölve című filmjére: mindkettőben Gregory Peck a főszereplő, ráadásul mindkettőben egy amnéziás férfit játszik, aki attól tart, hogy korábban gyilkosságot követett el.
#9
Ne bántsátok a feketerigót! (1962) Gregory Peck kilenc perces beszédét valós időben vették fel, a színész olyan meggyőző teljesítmény nyújtott, hogy nem is volt szükség több felvételre.
#10
Ne bántsátok a feketerigót! (1962) Gregory Peck unokáját Harper Peck Voll-nak nevezték el Harper Lee után. Később még egyszer előfordult ez az eset a sztárvilágban, amikor David és Victoria Beckham várták a kislányukat, szintén a Harper nevet választották számára, Victoria kedvenc könyve ugyanis a Ne bántsátok a feketerigót!.
#11
Ne bántsátok a feketerigót! (1962) Harper Lee részt vett a legelső jelenetnek a forgatásánál és állítólag elsírta magát a látottak miatt. Mikor Gregory Peck megkérdezte tőle, hogy miért, az írónő azt válaszolta, hogy nagyon emlékezteti őt az édesapjára.
#12
Ne bántsátok a feketerigót! (1962) Harper Lee odaadta Gregory Peck-nek az édesapja zsebóráját, amit a színész viselt, amikor átvette az Oscar-díjat Atticus Finch megformálásért.
#13
Ne bántsátok a feketerigót! (1962) A Tom Robinson-t alakító színész, Brock Peters mondta a gyászbeszédet Gregory Peck temetésén, 2003-ban.
#14