Krisztus feltámadása: Első rész (2027)
2018-ban Jim Caviezel az USA Today-nak elmondta, hogy Mel Gibson „megfejtette” a film történetét, és előzetesen már meg is határoztak egy forgatási időszakot. Azt mondta: „A Rettenthetetlen egy olyan film, amelynek megfejtése sok időt vett igénybe… Ugyanez volt a helyzet a Passióval is. És ezzel is ugyanez a helyzet. Végül sikerült neki. Szóval ez is megvalósul.”
„Nem árulom el, hogyan fogja megközelíteni a témát. De ennyit elárulok: a film, amit készít, a történelem legnagyobb filmje lesz. Ennyire jó” – nyilatkozta Caviezel. Azt is elmondta: „Vannak dolgok, amiket nem mondhatok el, de amelyek sokkolni fogják a közönséget... Nagyszerű lesz. Maradjatok velünk!”
A forgatás 2019 júniusában kezdődött volna. Jim Caviezel az Instagramon közölte, hogy már Olaszországban van, akárcsak a stáb többi tagja. Mel Gibson azonban elutazott a Waldo forgatására. A forgatás végül csak 2022-ben kezdődött meg.
2020 márciusában Caviezel egy interjúban kijelentette, hogy a film már az ötödik vázlatnál tart. 2020 szeptemberében azonban úgy nyilatkozott, hogy Gibson elküldte neki a forgatókönyv harmadik vázlatát.
Jim Caviezel még 2018 januárjában állapodott meg Mel Gibsonnal, hogy a folytatásban ismét eljátssza Jézus szerepét, 2025-ben azonban az öregedést visszafordító CGI-speciális effektusok költségei miatt Gibson kizárta Caviezelt a Jézus-szerepből, és azt a finn színésznek, Jaakko Ohtonennek ajánlotta fel.
