2026.02.23 17:07 Kóborló Olvasottság: <100x
0

Túlvilági látás

Valamikor évekkel ezelőtt volt már szerencsém eme filmhez, de túl sok minden nem igazán maradt meg bennem belőle, így gondoltam, ha már úgyis az elmúlt pár napban az ázsiai filmgyártásból szemezgettem néznivalókat, akkor miért is ne tehetnék vele egy újabb próbát. Lássuk hát, hogy milyen is volt A szem című film!

Jelen filmünk a hongkongi horrorfilmgyártás egyik közismertebb darabja, bár az ismertségének elterjedésére valószínűleg nagy hatással volt az is, hogy 2008-ban, Jessica Alba főszereplésével az amerikaiak elkészítették a maguk változatát is. Na, de térjünk vissza az eredeti filmre!

Túlvilági látás

A '90-es évek második felében és a 2000-es évek elején készült ázsiai horrorfilmek legtöbbjének kimondottan gyakori filmes húzása volt az, hogy történetvezetésileg nem lettek valami pörgősre gyártva. Sokszor mintha ólomlábakon haladnának a történetbéli percek, és csak az utolsó negyedére kezdték felpörgetni a filmbéli események sorát. Gondolom, nem túl nagy meglepetés az, hogy a Danny Pang és az ikertestvére, Oxide Pang Chun által rendezett A szem is eme filmek stílusát hordozza magán. Tulajdonképpen a film játékidejének az első egy órájában csak építik azt a bizonyos történetet, a nézője pedig nem tehet mást, csak türelmesen várakozik és csendben reménykedik abban, hogy a vége felé azért remélhetőleg felpörögnek az események. Persze azért azt sem írnám, hogy a lassú történetvezetése miatt erősen lepontoznám jelen filmünket, ugyanis eme szakaszában is voltak érdekesnek mondható jelenetek, amelyeken majd elgondolkozhat a nézője, hogy eme jelenetekkel mire is akartak utalni a forgatókönyvírók. Persze a történet végére azért a legtöbb ilyen jelenet megtalálja a megfelelő helyét a komplett egész cselekményben, ami pedig nem, hát azok szolgáltak elsősorban a misztikum építésére.

Továbbá kissé sajnálatos az is a filmben, hogy az ijesztésekre szánt képsorok sem lettek igazán hatásosak nálam, inkább csak érdekesek. A filmben szereplő színészi alakításokat sem nevezném se jóknak, se pedig rosszaknak, merthogy mintha csupán takaréklángon teljesítenének, egészen a film utolsó negyedéig.

A filmbéli kamerakezelések és a technikai kivitelezések terén sajnos semmi különöset vagy szokatlant nem kaptam, leginkább itt is csak az átlagos jelző jut az eszembe ezekről, tehát ezzel sem tudta a film elérni nálam azt, hogy idővel ne merüljön a feledés homályába majd.

Mindent egybevéve sajnos azt kell, hogy írjam, hogy ha A szem című film története nem lenne érdekes, akkor talán még az átlagos három csillagot sem biztos, hogy elérte volna nálam, de mivel ezt azért nem írnám, így a három csillagra azért jó volt.

82 A szem  (2002)

horror | thriller

A szem című thrillerben Mun születése pillanatától vak, ám egy sikeres retina átültetés megváltoztatja életét, hiszen végre láthat. Azonban nem teljes a boldogsága, mivel... több»

0