X-akták (1993-2018)

Joel McHale
Chris Carter

JRD   2022. 03. 13.

Az első...

Egy ikonná vált, sok évadot szintén megélt sci-fi, vagy misztikus, vagy nem is tudom, milyen sorozat. Brutál jó (annak ellenére is, hogy a 90-es években kezdődött el és az akkori technikai fejlettség azért más volt). Minden, ami ismeretlen, misztikus, tudományos-fantasztikus, mitikus, az fellelhető ebben a sorozatban két FBI-ügynök "szemszögéből" nézve (akik, valljuk be, jobban nem is különbözhetnének egymástól). Jó rendezés, jó sztorik és az örök kérdés! Nézd meg, és csatlakozz te is az X-akták rajongóinak táborába! Szóval rejtélyekre fel, és jó szórakozást! A két színész jó választásnak bizonyult (magyar hangjaik pedig nagyon is passzolnak hozzájuk).

Gyorvik   2022. 03. 11.

Boncolgatni a tényeket?

A műfajában egészen utánozhatatlan érzelemvilágú darab; elképesztő filmes élményt nyújt, a misztikus thriller műfajában példaértékű. Nagyon sajátos atmoszférával rendelkezik, ikonikus zenéje még Mike Oldfield-et is megihlette – még andalítóbb – és a... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 15.

Szerintem még csak hasonlót sem lehet gyártani. Egyedi és megismételhetetlen, sok rétegből építkezett a sorozat, mindig ott volt a kétkedés, ami ma is áll.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Egyedülállóan mutat be egy bizonyos témakört, mely végtelennek tekinthető, de mégsem próbálták meg mások ábrázolni.

indingo   2016. 02. 17.

Valahogy elmúlt a varázs, már nem olyan félelmetes mint gyerekkoromban volt. Már a főcímzenétől összecsináltam magam. A mostani részeknél olyan érzésem van, mintha az eddig lement 5 rész különböző rész lenne. Az 1. és a 2. részben elkezdtek valamit, ... több»

Yosihiro   2017. 12. 13.

Nagyon jó Sci-Fi történetek a parajelenségek ufók földönkívüliek világából. Csak gratulálni tudok a színészeknek az itt eltöltött 10 évadnak.

Deku   2017. 08. 22.

Ez már korántsem olyan félelmetes mint emlékeztem rá, nem tudom mi volt az ami annyira megrémített de az mai szemmel már eléggé gyér és untatott. Nem volt semmi izgalmas benne.

A sorozatban tévesen jelenik meg az, hogy Dana Scully az idősebb testvér. Dana 1964-ben született, Melissa pedig 1962-ben. Mégis mindenhol húgként emlegetik.

(JRD )

Az ikonikussá (szinte szállóigévé vált) mottó az évadok történetében gyakran változott meg. Bennünk főképp "AZ IGAZSÁG ODAÁT VAN!" ragadt meg. Pedig a film mottója voltak többek között: "Ne bízz senkiben!" "Tagadni mindent!" "Minden hazugság az igazsághoz vezet!" "Die wahrheit ist irgendwo da draußen." " A bocsántkérés egy eljárás." ...stb

(JRD )

Az első évadban Mulder húgának, Samantha T. Mulder (talán Tena, ugyanis így hívták Mulder édesanyját), azonban a 3. évadban már Samatha Ann Mulder lett a neve.

(JRD )

A sorozathoz (illetve a filmhez) megalkottak egy alternatív előtörténetet is, mely a földönkívűlieket kolonistáknak mutatta be. Két ősember találkozik is az egyik ilyen kolonistával. De másik űrlény is a Földön landol amolyan féreg alakjában mutatják be a vásznon.

(JRD )

Míg a sorozatban Mulder az, aki hisz a természetfeletti jelenségek létezésében, és Scully a szkeptikus, a valóságban ez épp fordítva van.

Nem is az a legnagyobb baj ezzel a visszatérő-újrakezdő miniszezonnal, hogy olyanok a sztorik, mintha Pataky Attila és Chris Carter együtt szövegszerkesztették volna bele az átpálinkázott, ufófényes éjszakába. Hanem, hogy annyira gagyi a kivitelezés, hogy szinte csak az ujjaim között kikandikálva mertem végignézni ezt a hat részt. KOVÁCS GELLÉRT ÍRÁSA. több»

Visszatért a kultikus sorozat, amelyben ezúttal hemzsegnek a fantáziátlan ötletek, melyeket egy kapkodó és zavaros nyitóepizód formájában tolnak az arcunkba. több»

Noha összességében az évad nálam sem kap 7/10-nél jobb osztályzatot, ne vitassuk el, hogy legalább két top10-es részt kaptunk, köszönhetően a Mandela-effektusos, illetve a mesterséges intelligenciás résznek – legalábbis szerintem. több»