X-akták

The X Files

2023.09.14 kabel

Mézesmadzag

Az X-akták premisszája az, hogy rengeteg megmagyarázhatatlan dolog történik a világban, csak hinnünk kell benne. A kormányok pedig tudnak mindenről, és céljuk az igazság elrejtése, bármi áron. Azonban sajnos sosem tudjuk meg, mi az igazság, vagy mért kell elrejteni, vagy mit szabad és nem szabad elhinni. A sorozat iszonyat repetitív, minden epizódban szinte pontosan ugyanaz történik, majd az epizód végén visszaáll a status quo. Nincsenek izgalmas válaszok, vagy kifejtett gondolatok, vagy ne adj’ Isten egy koherens narratíva, amin lehet izgulni a sorozat 'monster of the week' struktúrája miatt. A jó atmoszféra és az ellentétes karakterek már az első évad végén kevésnek bizonyulnak, hogy az érdeklődés megmaradjon. Maguk az epizódok nem annyira érdekesek, hogy el lehessen gondolkozni a valósághoz való viszonyukon. A későbbi évadok ugyanolyanok, nem kerülünk semmihez közelebb, és a karakterek útjai is olyan lassúak és fiókból előhúzottnak hatnak, hogy nagyon szorítani sem lehet nekik. Sajnálatos, mert egy tudatosabb, direktebb narratívával ez kimondottan izgalmas és kurrens lett volna. A dezinformáció, a kormányzati titkok és kétes kísérletek és alternatív valóságok most jobban bent vannak a köztudatban, mint valaha. Egy reboot az X-aktákból kimondottan gondolatébresztő is lehetne, ha ügyesen kezeli az összeesküvés-elméletek elemeit és hívőit. Ebben a sorozatban sajnos ez nincs meg. Csak mindig feldobják a labdát, és megkérik a nézőt, hogy keresse meg.

2022.03.11 Gyorvik

a nap véleménye

Boncolgatni a tényeket?

A műfajában egészen utánozhatatlan érzelemvilágú darab; elképesztő filmes élményt nyújt, a misztikus thriller műfajában példaértékű. Nagyon sajátos atmoszférával rendelkezik, ikonikus zenéje még Mike Oldfield-et is megihlette – még andalítóbb – és a... Teljes kritika

2017.04.15 indingo

Szerintem még csak hasonlót sem lehet gyártani. Egyedi és megismételhetetlen, sok rétegből építkezett a sorozat, mindig ott volt a kétkedés, ami ma is áll.

2018.01.21 mamiéstöti2

Egyedülállóan mutat be egy bizonyos témakört, mely végtelennek tekinthető, de mégsem próbálták meg mások ábrázolni.

2022.03.13 JRD

Az első...

Egy ikonná vált, sok évadot szintén megélt sci-fi, vagy misztikus, vagy nem is tudom, milyen sorozat. Brutál jó (annak ellenére is, hogy a 90-es években kezdődött el és az akkori technikai fejlettség azért más volt). Minden, ami ismeretlen, misztikus, tudományos-fantasztikus, mitikus, az fellelhető ebben a sorozatban két FBI-ügynök "szemszögéből" nézve (akik, valljuk be, jobban nem is különbözhetnének egymástól). Jó rendezés, jó sztorik és az örök kérdés! Nézd meg, és csatlakozz te is az X-akták rajongóinak táborába! Szóval rejtélyekre fel, és jó szórakozást! A két színész jó választásnak bizonyult (magyar hangjaik pedig nagyon is passzolnak hozzájuk).

2016.02.17 indingo

Valahogy elmúlt a varázs, már nem olyan félelmetes mint gyerekkoromban volt. Már a főcímzenétől összecsináltam magam. A mostani részeknél olyan érzésem van, mintha az eddig lement 5 rész különböző rész lenne. Az 1. és a 2. részben elkezdtek valamit, ... Több

2017.12.13 Yosihiro

Nagyon jó Sci-Fi történetek a parajelenségek ufók földönkívüliek világából. Csak gratulálni tudok a színészeknek az itt eltöltött 10 évadnak.

2017.08.22 Deku

Ez már korántsem olyan félelmetes mint emlékeztem rá, nem tudom mi volt az ami annyira megrémített de az mai szemmel már eléggé gyér és untatott. Nem volt semmi izgalmas benne.

2017.08.19 Deku

Igazi nagymenő sorozat volt a maga idejében viszont most nem túlzottan fog meg. Kis gyermekként nagyon féltem mikor szüleim nézték de ez a hangulat mára elapadt.

2020.03.26 Robinson76

Itt a vége, fuss el véle!

Az első kilenc évad filmtörténelmet írt, a tizedik még megugrotta a lécet, azonban a tizenegyedikre már-már elfogyott a lendület. Erre mondják, hogy a csúcson kell abbahagyni...A folytatások sok esetben nem úgy sülnek el, ahogy azt a rajongók elképzelik. Az X-akták korábban nem csak a rejtély terén volt erős, ennél sokkal többről volt szó: például a két főszereplő személyéről. Ott volt a kilencvenes évek közepén két FBI-ügynök, akiknek a viszonyrendszere, egymás iránti viselkedésük legalább olyan izgalmas volt, mint az összeesküvés elméletek. Volt egy ember, aki hinni akart a földönkívüliekben, egy tudós, aki mindenre talál racionális magyarázatot, és ott volt a kettőjük között vibráló szexuális vonzalom is. aztán telt-múlt az idő és az X-akták olyan hosszúra nyúlt, hogy ezt a formulát képtelenség volt megtartani, míg végül a kilencedik évadban sikerült végre lezárni a történetet. A rövidke tizedik szezon a maga hat részével már egy teljesen új X-akta. A tizenegyedik évad pedig...sajnos már elég rapszodikusra sikeredett, majd a végére a készítők végképp kifogytak az ötletből. A zárás korrektnek volt mondható, az X-Aktákban ennyi volt. Lehet, hogy a kevesebb ebben az esetben is több lett volna?

2020.03.26 Robinson76

Régi és Új

Az első kilenc évad filmtörténelmet írt, a tizedik még megugrotta a lécet, azonban a tizenegyedikre már-már elfogyott a lendület. Erre mondják, hogy a csúcson kell abbahagyni...A folytatások sok esetben nem úgy sülnek el, ahogy azt a rajongók elképzelik. Az X-akták korábban nem csak a rejtély terén volt erős, ennél sokkal többről volt szó: például a két főszereplő személyéről. Ott volt a kilencvenes évek közepén két FBI-ügynök, akiknek a viszonyrendszere, egymás iránti viselkedésük legalább olyan izgalmas volt, mint az összeesküvés elméletek. Volt egy ember, aki hinni akart a földönkívüliekben, egy tudós, aki mindenre talál racionális magyarázatot, és ott volt a kettőjük között vibráló kémia is. aztán telt-múlt az idő és az X-akták olyan hosszúra nyúlt, hogy ezt a formulát képtelenség volt megtartani, míg végül a kilencedik évadban sikerült végre lezárni a történetet. A rövidke tizedik szezon a maga hat részével már egy teljesen új X-akta. A tizenegyedik évad pedig...sajnos már elég rapszodikusra sikeredett, majd a végére a készítők végképp kifogytak az ötletből. A zárás korrektnek volt mondható, az X-Aktákban ennyi volt. Lehet, hogy a kevesebb ebben az esetben is több lett volna?

2019.08.25 Ms. Akárki

Nagyon jó scifisorozat. Gyerekként még nem nézhettem meg, de pár éve rábukkantam és nem bírtam abbahagyni. Ledaráltam az egészet. Izgalmas természetfeletti témájú misztikus sorozatok kedvelőinek ajánlott.

2019.12.28 harnas1207

Gyerekként még nagyon félelmetesnek tűnt, de mai szemmel újranézve borzalmasan gyenge eresztés. Inkább vicces mint parás.

2019.05.27 harnas1207

Gyerekkoromba nem láttam, de tudtam, hogy ez egy durva és félelmetes sorozat. Felnőtt fejjel nézve viszont nevetnem kell, mert nagyon gagyi. Ilyen az ha elmúlnak az évek....