2026.07.01 07:39 Jazzmind Olvasottság: <100x
3

A Kill Bill pasiverziója

Nekem valamiért ez a film a Kill Bill pasiverziójának tűnt. Hogy miért? A történetük más, inkább a stílusa emlékeztet rá.

A filmben láthatunk egy családapát, aki minden nap elmegy a munkahelyére, neveli a gyerekét, edzésre is időt fordít, a szemetet olykor elfelejti kivinni. Egy átlagember, mondhatni, egy Senki. Egy este betör hozzájuk egy tolvaj pár. Ez indítja el a film láncreakcióit. Elpattan a pasiban valami és utána akar járni, hogy kik jártak náluk, nyomozni kezd. Idősotthonban lévő apja lejárt FBI jelvényével kezd el nyomozni. Az esetlen férfiből kivilágít egy olyan férfi képe, akiben sok minden szunnyad.

A Kill Bill pasiverziója

Megtalálja a párt, számonkéri rajtuk a betörést, de közben kiderül, hogy ezek az emberek szerencsétlenek és egy beteg gyereket nevelnek. Ettől kiborul, öklét a falba veri. Véres bütykeivel felül a buszra.

Pár képkockával később megjelenik egy nagy fekete kocsi, ami karambolozik. Felszállnak a tagok a buszra és kötekedni kezdenek az ottlévőkkel. Kiverik egy pasi kezéből a könyvet és molesztálják a buszon ülő lányt, majd őt is. Jobb nem is kell neki, átlakul egy igazi ketrecharcossá. A jól megkoreografált bunyóban mindenkit péppé ver. Sajnos nem jó embereknél osztotta az igazságot a "vénember", hanem egy orosz maffia tagjaiba botlott bele. A maffia vezetője kiküldi az embereit a házukhoz. A "vénember" gyorsan beküldi a családját a védett pincébe, miközben ő várja a hívatlan vendégeket. Itt is egy olyan bunyósorozatot láthatunk, amit a mindennapokban nem érdemes követni, mert nem biztos, hogy úgy sikerülnének a "tánclépések". Miután itt is mindenkit gallyra tett, útnak ereszti a családot és felégeti a házat. A teljes átalakulás megtörtént.

A bárénekes maffiavezért végül megöli a pereputtyával együtt, a frissen vett cégében. Egy pár aranyrúdért adta oda az apósa, kellett a hely a bunyóra. A film meglepően jól szórakoztatott, a második részt is megnéztem. Abban sem csalódtam. Ajánlom a filmet annak, aki szereti a jól megkoreografált abszurd bunyós filmeket.

75 Senki  (2021)

akció | dráma | krimi | thriller

Néha az a fickó a legveszélyesebb, akit észre sem veszel... Hutch Mansell (Bob Odenkirk) egy jellegtelen középkorú férfi, egy kertvárosi édesapa, egyszersmind egy elhanyagolt... több»

3