Senki (2021)

Nobody

Senki

akela70   2023. 01. 18.

Reszkessetek, betörők

Jól indult, de sajnos a buszos jelenetnél átváltott idióta üzemmódba. Azután egy röhej lett az egész, amolyan Home alone brutál kiadás. Öröm nézni a Schwarzenegger Kommandóját megszégyenítő pusztítást, és a nyolcvanéves, valószínűleg a jövőből visszajött nagypapa öldöklését. Hogy mennyivel rosszabbak az orosz fegyverek, az onnan látszik, hogy amíg a főhősünk sikeresen pajzsként használ egy ellenséges hullát, addig a cimborája egy lövéssel három libasorban jövő orosz fejét lövi át.

Bazzzsi   2021. 10. 13.

Nagyon ott volt a film. Az akciójelenetek ütöttek, szó szerint. A történet meg ugye egy bagatell dologból indul ki.

BRANTON   2021. 04. 18.

Remek trailer, felemás filmélmény

Igazából én úgy gondolom, hogy a jobb akciómozik közé tartozik, így megnézvén viszont nem estem tőle hasra. Kissé talán-talán nehézkesen indul be. A legjobb jelenet a buszos bunyó volt. Utána azt a szintet nem tudta hozni a film. Christopher Lloyd karaktere abszolút felesleges és nevetséges volt, a többi mellékszereplő okés volt. Bob Odenkirk... egész jó. A trailer jobb, mint a teljes film számomra. Viszont megértem, hogy valakinek ez nagyon bejövős. Mindenkinek jó filmezést kívánok! :D Nálam ez egy 6,5-7-es osztályzatot érdemel, ami egész jót jelent. Nézzétek bátran! 1 years later :D Azóta rengetegszer megnéztem, egyre jobban elkezdett tetszeni.

Eastern79   2021. 04. 17.

Az év akciófilmje

Ilya Naishuller a 2015-ös Hardcore Henryvel robbant be a köztudatba, és könnyen lehet, hogy a Senki, ha nem is a legnagyobb dobása 2021-nek, de mindenképpen a legjobb akciófilmje. Hutch Mansell (Bob Odenkirk) élete egyhangú, pedig gyönyörű felesége ... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2021. 11. 26.

Chuck Norris is tapsolna? Nem hinném! Segal meg el is verné!

Most, hogy befejeztem a filmet, semmi olyan nem maradt bennem, amit szívesen említenék a filmből. Legyen akár egy jelenet, vagy éppen egy frappáns beszólás vagy egy egyszerű szó. Valahogy minden olyan mesterkélt és rettenetesen átlagos. Klisés és sab... teljes kritika»

stevepisti   2021. 04. 24.

Sajnos akaratlanul is sok hasonlóság fedezhető fel a John Wick és ez között. Sok a párhuzam, hasonló a szitu, orosz gengszterek itt is, a jó útra tért főhős kényszerű visszatérése a régi életéhez, hasonlóan áll bosszút a gengszterfőnökön stb. Termész... több»

HE7EDIK   2021. 04. 20.

Egy valóban jó és egyedi jelenet van a filmben, arra is fél órát kellett várni. A többi viszont John Wick majmolása. Egyszer nézhető, gagyi.

A film összbevétele 55 405 035 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 234 570 forintot termelt. A hazai mozik összesen 22 771 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film legutolsó jelenetét az első forgatási napon vették fel.

(Képkockák)

A film poszere egyértelmű utalás a John Wick (2014) c. filmre.

(Képkockák)

Christopher Lloyd egy bélbetegség miatt majdnem kimaradt a filmből.

(Képkockák)

A forgatás 34 napig tartott.

(Képkockák)

Bob Odenkirk két évig edzett a szerepére.

(Képkockák)

Hat évvel a megosztó Hardcore Henry után visszatért Ilya Naishuller, aki ezúttal sem hazudtolja meg önmagát. Vérmocskosan szórakoztató, acidlöketű ámokfutását kéretik nem komolyan venni, és ha másfél órára le tudjuk adni az agyunkat a ruhatárban, maradéktalanul azt kapjuk, ami a csövön kifér. több»

Persze még a lassan futószalagon érkező John Wick-folytatások között is megbecsülhetjük, hogy amikor egy-egy ilyen kisebb léptékű darab ellenpontozza az egyre megalománabb látványfilmeket, főleg, ha még egy-két emlékezetesebb pillanatra is futja tőle. több»

A Senki az év egyik meglepetése a számomra és még az is lehet, hogy 2021 egyik, ha nem a legjobb akciófilmjét üdvözölhetjük benne. Az pedig külön dícséretet érdemel, hogy nem nyújtották halálra a játékidőt, hanem pörgették a cselekményt. több»