Alkonyat

Twilight

2018.07.27 Norbi

Már ekkor sem tetszett igazán a túlzott nyálas jelenetek garmada, de megvoltam vele elégedve, szépen kidolgozott harcok vannak benne, és érdekes történet.

2017.06.30 diumiu

Imádtam az első részt leginkább könyv formában, de a filmet is jól eltalálták. A film zenei listája kiemelkedő, színészi játékkal viszont voltak gondjaim.

2018.08.30 Lonka

Azt hozta, amit elvártam tőle. Egy lötyögősen romantikus vámpíros sztori. A felhajtást körülötte nem értem.

2019.01.21 Timcsi

Összességben hozza amit el lehet tőle várni. Egy romantikus történet, nem túl maradandó alakításokkal.

2019.05.20 petraszab

Az első fiataloknak szóló, misztikus vámpíros romantikus történet. Csak annak köszönheti a sikerét, hogy első volt. Közepes film.

2018.08.02 BaloghBogi42

Végőssoron azért döntöttem amellett, hogy megnézem ezt a filmet, mert a környezetem nagyon odáig volt érte, folyamatosan áradoztak róla, és akkor azt gondoltam, mért ne?! Most, hogy én is láttam kellőképpen tudok nyilatkozni róla. A története átlagos... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Idegesítő szűrő van a filmen és nagyon durván bemocskolja szerintem a vámpíros filmek hagyományát. A könyv jobb, de az sem az igazi azért. Megmaradt egy modern leányregénynek...

2015.02.01 Bizsu82

A meseszerű film nagy élményt nyújt mind látvány, mind érzelmek szempontjából. Jó alakítás, igazán bele lehet élni magunkat az eseményekbe. A többi vámpír-filmhez képest sokkal egyedibb, tartalmasabb.

2021.03.29 Rea387147

Századjára is képes vagyok ugyanúgy végignézni ezt a filmet, mint amikor először megjelent, legelőször néztem meg. A karaktereket imádom, a jelenetek remekművek, és a filmzenék is lenyűgözők számomra. Mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit is szereti a vámpíros filmeket, és még akkor is, ha nem.(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

2022.04.24 msfini

Unalmas vámpírfilm

Nem olvastam a könyveket, így csak a filmek alapján tudom megítélni a Twilightot. A párbeszédek nagyon mesterkéltek, furának tűntek, a színész munka sem nyűgözött le, finoman szólva. A történet gyorsan kezdődik, majd gyorsan le is ül. Hosszúnak és vontatottnak érződik a film. Ezzel szemben néhány részlet bőven kifejtetlenül marad, annyira nem világosak számomra (a látottak alapján) a vámpírlét szabályai. Edward Cullen (Robert Pattinson) színészkedése inkább nevetséges volt, ijesztően viselkedett, rejtély, hogy mit találtak vonzónak benne az egész suliban. Emiatt a romantikus szál se tudott számomra működni, nem igazán éreztem a kémiát Bella és Edward között. A vizuális megoldások kicsit gagyinak tűntek, főleg, amikor a szereplők gyorsaságát próbálják effektekkel megmutatni. A látottak alapján nem igazán értem, hogy a könyvek miért lettek bestsellerek. Valószínűleg, sokkal értékesebb alkotások, mint ez a film, érdekesebben vannak kifejtve bennük a történtek. A film jobb lett volna, ha fél órával rövidebb és jobban megírják a szövegkönyvet. Azt viszont elfogadom, hogy ez csak egy könyvsorozat első kötete.

2017.10.18 SzFa

A regényt nagyon élveztem, de a film nagyon gyengére sikerült. Szerintem Kristen Stewart ahogy alakítja Bellát az elég siralmas sápadt és folyton tátja a száját, de Robert Pettinsont is ki herélték a filmben. A történet elég lájtos, de a megvalósítás elég nyomasztó lett. Egyik rész sem sikerült valami jól, szerintem.

2018.03.19 NFG

Nálam alapból is hátránnyal indított ez a film, ugyanis a kis szűk családomban senki sem szerette, és mielőtt láttam volna, már azt hallgattam, hogy mennyire nézhetetlen! De azért a kíváncsiság hajtott! Nos, megnéztem! Ennyi! A sztori nem annyira kül... Több

2016.09.17 HannaK

Aki egyszer látta, nem feledi. Nevetséges az egész, de annyira komolyan van véve......

2021.06.27 Kósa Bence

Tini dráma és egy pici fantasy. Nem nézhetetlen, de a sok kritika helytálló. Nem lesz a kedvencem.