Eredet

Inception

2023.06.29 Erik Csok

Bent, az álomvilágban

Nem tartom nagy rendezőnek Christopher Nolant, mint sokan mások, de ez a film most kifejezetten tetszett. Olyan két éve körülbelül ment egyszer a tévében, és mondanám, hogy már akkor láttam, de igazából akkor csak oda-odanéztem a képernyőre, de tudtam, hogy ez az álmokról fog szólni. Mondanom sem kell, akkor ezt nagyon hülyeségnek tartottam, és mondtam is magamban, hogy ez egy rossz film. És most így megnézve, ez egy tök jó film. Nagyon-nagyon érdekes, és ha jól figyel az ember, igen is tudja követni, hogy mi mikor van, mi miért van, és hogy olykor az álomban vagy a valóságban vannak a szereplők. A látványvilág fenomenális. Nagyon jól néz ki a film, de tényleg. Szerintem jók a szövegek is, amiket én nem szoktam filmeknél kiemelni, de itt a szereplők nagyon érdekes dolgokról beszélnek, és az álmokon kívül másról is szó van. DiCapriót nem kedvelem, de itt egyáltalán nem idegesített a karaktere, és elismerem, egy jó színész, csak nekem nem szimpatikus. A többi színész, Hardy, Murphy, Caine és a többiek mind-mind jól játszanak, és mindenkire illett, a maga szerepe. Akit érdekel, az nézze meg, lehet rajta agyalni, és mondom, a látvány tényleg pazar, ráadásul megkockáztatom, ez az egyik legérdekesebb ötlettel rendelkező film.

2019.08.12 Szilonka

Ismét egy brutál jó film Leonardo DiCapriotól. Nolan legjobb rendezése szerintem. A látványa lenyűgöző .

2019.06.09 Orosz István

Eszméletlen egy film

Sokan dicsérték a filmet, én pedig majdnem tíz év távlatából tudtam magam rávenni, de nem bántam meg. Zseniális a film. Itt nem kell színészi játékra gondolni, csak magára a logikusan felépített világra.

2019.09.23 dailyfilmsan

Nagyon okosan rakták össze a filmet. Nagyon elmés munka, amiért le a kalappal készítők előtt. A látvány is egyedi, azóta, amióta kijött a film, nem kevésszer lopták ezt a fajta megjelenítést, hiszen igazán látványos képet ad, kb. bármit lehet reklámo... Több

2019.04.20 Ms. Akárki

Nem rossz, de egy kissé túllihegték ezt a filmet. Egyedül az alapgondolata volt érdekes, hogy akármilyen gondolatot el lehet ültetni az ember fejében úgy, hogy az illető nem is tudja, hogy az nem tőle ered. De ennyi, semmi több. Max. a látványvilág, ... Több

2019.01.05 Norbert93

Utánozhatatlan

Utánozhatatlan és zseniális. A színészgárda kiváló, melyből számomra külön kiemelkedik Dicaprio játéka. Mindvégif fenntartja az érdeklődést és gondolkodásra sarkallja az embert. Plusz poénként a végére nyitva hagyja az ajtót, hogy évekkel később is ezen vitázzanak a filmkedvelők, mely vita a mai nappal bezárólag is a fórumok témája.

2018.12.13 harnas1207

Sajnos egyáltalán nem fogott meg a film. Pedig Dicaprio jól hozza a csavaros filmeket. Végig úgy éreztem ez egy Mátrix utánzat. Sajnálom, lehet pár év múlva érdemes lenne újra megnéznem.

2020.09.26 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Milyen történet?

Nem tudom mit istenítik ezt a filmet sokan,nekem semmiféle mondanivalója nem volt,nem jött semmiféle katarzis,és mondanivaló,egy unalmas zagyva mozi volt számomra,gondolom az agyonreklámozott Tenet is ugyanez lesz.

2017.11.02 Bazzzsi

Monumentális a film látványa, tényleg bele tudja magát élni az ember, mintha ott állna. És emellett még korunk legjobb színészeiből is kaptunk párat, a történet pedig zseniális.

2020.06.22 stevepisti

Álomszerű

Nagyon tetszett, mindenképp többszörnézős film, nem csak azért, hogy megértsük, hanem azért, hogy még egyszer átéljük. :) Nagyon jó szereposztással látványos, izgalmas filmet kaptunk.

2016.05.20 VvV

Remek és különleges történet, eléggé egyedinek is tartom. A szereplők kiválóan lettek összeválogatva.

2018.07.28 Norbi

Megfontoltan megtervezett film. Nagyon szuper alapkoncepció, ami bravúrosan lett kivitelezve. Figyelni kell, mert könnyen azon kaphatjuk magunkat, hogy azt se tudjuk éppen hol játszódnak a jelenetek.

2015.05.06 hsanya182

"Álom az álomban". Nagyon jó film, kicsit bonyolulttá is válik, mellette pörgős akció. Van célja, jól felépített misztikus akció-sci-fi, ami 148 percre odaszegez! :) Favorit. Sokszornézős.

2018.04.10 Filmelemző

Bár egyáltalán nem szeretem Chirstopher Nolan rendezői stílusát - a Dunkirk és az Interstellar is inkább idegesítenek, mint szórakoztatnak - az Eredet kivételt jelent, mert ezt tényleg "oda tette" az angol rendező. Érdekes, látványos, izgalmas és elg... Több