Eredet

Inception

2016.11.25 Fahéjgolyó

nagyon izgalmas, eredeti történet. végig fenntartja a figyelmet, feszült a hangulata, sok a rejtély. szépen bontakoztatja ki a szálakat és elgondolkodtatja a nézőt, így aki nem szereti a nem egyértelműen lezáruló filmeket, az ne nézze meg.

2015.02.24 andor50

Talán a kedvenc Nolan filmem, nagyon jól fel van építve, és nagyon izgalmas. Nagyon jók a szereplők és a látvány is visz mindent. Több Oscart érdemelt volna szerintem. Kötelező darabnak tartom a filmet.

2023.06.30 The Critic

Különleges történet, elképesztő alapötlettel

Az egyik legjobb film, amit 2010 óta láttam, az Eredet. A rendező Christopher Nolan, aki bevallom soha nem volt nagy kedvencem, ám ez a filmje zseniális. Az alapgondolat arról szól, hogy az emberi agy mély álomban is valóságot élhet meg, sőt szinteket léphet és befolyással lehet fontos folyamatokra, illetve másokra is. Ráadásul az idő fogalma is relativizálódik, hiszen minél mélyebb szintre jut az utazó, annál lassabban éli meg annak múlását. A fő karakter Cobb (Leonardo DiCaprio), társa pedig Ariadne, akit az az Ellen Page alakít, aki azóta már Eliot Page lett, mivel férfivá műttette magát, ám az Eredetben még nőként látható. Nagyot alakít Joseph Gordon-Levitt és a gyönyörű Marion Cotillard is. Sok az izgalmas jelenet, és rengeteg lenyűgözően látványos, sőt elképesztően szürreális háttérképet láthatunk. A film utolsó húsz percére teljesen felpörögnek az események, nem tudhatjuk, hogyan zárul az alvási szinteken driftelő kis csapat sorsa. Leonardo DiCaprio egyik legjobb alakítása. Értékelésem 85-90%.

2019.08.20 Lonka

A nagybetűs film, amely látványban egy nagyon különleges élményt hoz, amelyhez egy érdekfeszítő történet is párosul. És még nem beszéltünk a zseniális szereposztásról.

2019.03.04 Morpheus

Különleges filmélmény az Eredet

Az alapsztori egy rendkívül érdekes felvetést tartalmaz: lehet e mások álmaiba jutva befolyásolni az emberek gondolkodását? Különleges filmélmény, fantasztikus látványvilág, kivételes akciójelenetek. Alapsztori: 85%, rendezés: 80%, színészteljesítmények: 65%, látványvilág: 80%. Összesítve: 80% A legjobb sci-fi filmek közé tartozik.

2024.03.18 Ultron

Sajátos világot teremt

Az Eredet szerintem Nolan legjobb filmje az Oppenheimer mellett. Legfőbb erőssége, hogy egy sajátos, külön világot teremt, melyben az emberek álomszinteken élhetnek, miközben testi valójuk a materiális világban marad. Az Eredet főhősei egy gondolatot kell hogy elültessenek valakinek a fejébe, de nem várt akadályokba ütköznek. Érdekes a sztori, remek a forgatókönyv, kiemelkedő a rendezés, és még élvezetesek az alakítások is. Leonardo DiCaprio pályafutása egyik legjobbját nyújtja. Az értékelésem öt csillag, 90% mert egy TOP kategóriás filmről van szó. Igazság szerint jobb is, mint az Oppenheimer.

2015.06.04 Dodi

Elképesztő mű! Ezen a filmen kell aztán agyalni, ilyen bonyolult, komples és sokrétegű filmet még nem nagyon láttam. Izgalmas és van tanulsága, mondanivalója.

2020.11.02 rainman

A magam részéről sosem tartottam magam megrögzött Nolan fannak. Elismerem a munkásságát, értékelem, sőt kifejezetten örülök, ha egy igazán jó filmmel lep meg bennünket, de nem tévedhetetlen. Minden rendezőnek vannak erősebb filmjei, mintvahogy gyengé... Több

2020.11.08 jfruzsi97

Nagyon érdekes és elgondolkodtató film. Na és látványban sem utolsó, midenképp érdemes megnézni.

Nolan legjobb rendezése

Az Inception egyértelműen Nolan legjobb rendezése, Leonardo DiCaprio és Joseph Gordon-Lewitt kitűnő alakításaival. Itt még Elliott Page nőként tündököl (ráadásul nem is rossz nőként), hiszen a filmet a nemrégiben lezajlott férfivá átoperálása előtt 11 évvel forgatták. Az Eredet alapsztorija annyira egyedi, hogy benne marad a nézőben. Az álomban lévő álom és azok szintjei a lelassuló idővel megmozgatják fantáziánkat, nem tehetünk róla. A Tenettel ellentétben (mely Nolan másik nagy rendezése) itt világosabb a történetvezetés, nincsenek logikai bukfencek és hihetőbb is minden. Remek akciójeleneteket és kidolgozott karaktereket kapunk. Az Inception a 2010 utáni filmtörténelem egyik legjobbja. Értékelésem 95%.

2019.07.22 MidoD7

Várós volt mivel igazán érdekes témát feszeget és hát szerencsémre nemcsak, hogy hozta az elvártat de még bőven túl is lőtt rajta. Di Caprio végre egy értékelhető szerepben játszhatott.

2019.04.27 petraszab

Lélegzetelállító volt a látvány, sose láttam azóta hasonlót sem. A története nagyon egyben van, és a színészek alakítása is mesteri.

2016.10.17 lolita13

Nagyon érdekes módon mutatja be az álmokkal kapcsolatos dolgokat és egy gondolkodtató film.

2018.03.11 XETH

Ez az a fajta filmélmény, ami semmihez sem fogható. Nagyon szeretem, többször is megnéztem a megjelenése óta. Talán ez volt az első film, amiben kedveltem Leonardo DiCaprio-t, mint színészt, mint karaktert, és azóta is szívesen beülök bármelyik filmj... Több