Idegpálya

Kimiko Glenn
Marc John Jefferies
Emily Meade
Machine Gun Kelly

A Nerve középpontjában egy középiskolai tanár áll, aki elmerülve az online számítógépes játékok bátorságra és igazságra épülő virtuális világában egy nap arra ébred, hogy a valóságban hozott döntéseit nem ő, hanem 'a nézők' alakítják...

(erare)

Forgatókönyvíró: Jessica Sharzer
Premier (HU): 2016.09.22.

2020.12.20 Interfectorem Sabnock

Legalább Emma Roberts jól néz ki. Aztán túl sok pozitívum nem is igen jut eszembe erről a szörnyű, erőtlen és gyenge filmről. Idegesítően rossz színészi játék, ami felbosszantott.

2017.04.12 indingo

Összességében tetszett a film, az ötlete tetszett. Helyenként nem eléggé kidolgozott a történet. A könyv/film kiváló ötletet adott egy-két embernek és létrehozták a Kék Bálna nevű játékot, bár a napokban azt olvastam, hogy kamu az egész.

2018.07.23 HercegPeter

Pozitív meglepetés. Izgalmas, érdekes. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a film sikeréhez a két fiatal is kellett. Nem azért, mert olyan jók voltak, csak az ő nevükkel könnyebb eladni. Kis túlzással akár igaz történet is lehetne. Ma már mindenki híres... Több

2016.09.25 ArpiHajdu és Réci

A filmben leginkább az alapelgondolás tetszett. Egy olyan jelenség került bemutatásra, amely nagyon könnyen valósággá válhat, sőt már-már meg is történt (emlékezünk ezekre a netes kihívásokra, mint az igyál meg egy korsó sört húzóra, vagy öntsd le ma... Több

2017.08.30 Deku

Katasztrofálisan gyengén alakult ez a film. Elszúrták az egész filmet és egy árva pontot sem adnék neki mert anyira rémes lett. Egyszerűen felejthető lett a film nem tetszett. Nem ajánlom.

A film összbevétele 85 251 425 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 150 717 175 forintot termelt. A hazai mozik összesen 125 346 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ahogy az már Hollywood-ban megszokottá vált, a film regény adaptáció, a könyvet Jeanne Ryan írta és a háromszoros Emmy-jelölt Jessica Sharzer készítette a mű alapján a forgatókönyvet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Casey Neistat YouTube sztár cameo szerepben feltűnik a filmben.Szerző: puffancshercegnő

Kimiko Glenn és Samira Wiley korábban együtt szerepeltek az Orange Is the New Black című sorozatban.Szerző: ps

Ez első a nagyköltségvetésű filmje.Szerző: ps

(2016. 11. 05.)
Amíg a film a könnyedebb mederben csordogált, addig konkrétan egy egész különleges filmélményt okozott, amit a túltolt dráma sajnos megszakított. 60/100 Több

(2016. 09. 25.)
A filmekben az internet, a számítógépes technológia és az okostelefonok világa általában mélyen lebutítva – helló, Die Hard 4.0 – jelenik meg, az Idegpálya azonban szakít a negatív trendekkel, és végre olyannak ábrázolja ezt a világot, ahogyan azt valóban magunk körül látjuk. Több

(2016. 10. 23.)
A tinifilmektől elvárható színvonalat és hozzáállást tökéletesen hozza, de úgy gondolom, hozzám hasonlóan sokak számára fog egy enyhe csalódást okozni, hogy kissé rosszul sáfárkodott az alapötlet által megpiszkált jelenségekkel.
7/10 Több

Értékelés: 5.5/10
(2016. 11. 02.)
A film egy kihagyott ziccernek tűnik. Kár érte, mert az ötlet többet ígért, mint egy limonádészerű egyszeri bűnös élvezet. 5,5/10 Több

(2017. 02. 03.)
A 21. század csodálatos újításokat hozott. Gondoljunk csak bele, hogy a kilencvenes években mégis mit csináltunk, amikor nem volt internet, se Netflix, pláne nem volt Facebook és Instagram, meg egy szociális hálós csodaizébizé. Te jó ég, a nomád idők! (7/10)
Drive
2007