Pokolfajzat

Pokolfajzat

Hellboy

Selma Blair

Pokolfajzatot a második világháború alatt teremtette Raszputyin, hogy a gonosz szolgálatába állítsa. Broom professzor, a Paranormális Kutatás és Védelem Hivatal alapítója menti meg a fiút, és fiaként neveli fel. A professzor segít neki felébreszteni természetfeletti képességeit. Raszputyin… Több

Premier (HU): 2004.09.16. | HBO Max (2024.03.31.)

2023.03.29 drg0602

Ezt a filmet rég tekintettem meg, és most a napokban néztem újra. Zseniális alkotás, ami nagyon időtálló. Imádom a film légkörét és akciójeleneteit. Nagyon jók a karakterek, főleg Pokolfajzat. Nagyon sok látványos jelenet is van a filmben, ami kimond... Több

2021.02.21 Eastern79

Pokolian jó

Ha van tökéletes képregényfilm, akkor Guillermo Del Toro klasszikusa mindenképpen az. Miközben hű maradt az alapanyaghoz, egy elképesztően komplex világot álmodott meg. Ron Pearlman mintha Vörös szerepére született volna, és a többi színész is éppen a helyén. Egyszerűen nem tudok belekötni, nincs hiba, csak egy elképesztően cool kaland. Izgalmas, látványos, érzelmes, vicces, sötét, misztikus, lehengerlő pörgős akciókkal, amit kellemes CGI és Del Toro festői képei emelnek hatványra. Igazi mestermű.

2017.12.13 Yosihiro

Tökéletes képregény adaptáció. Remek látvány, jó történet izgalmas akció. Kell ennél több? Nem, jó szórakozást.

2019.05.24 Thibo84

Sötét és komor világot tárnak elénk, amiben azért a humor is szerepet kap. Van benne minden: akció, misztikum vagy paranormális tevékenység, szerelem és más egyéb érzelmek is. Összességében egy frankó eredettörténetet kapunk.

2017.07.18 Deku

Az akkoriban létrehozott képregény filmek közül ez volt a lehető legjobb. Guillermo del Toro kitett magáért nem is kicsit. Az ő elfajzott stílusa nagyon idevaló volt.

Guillermo del Toronak hat évébe telt, mire Hellboy karakterét nagy képernyőre hozhatta.Szerző: Thibo84

Mike Mignola eredetileg egy konferencia prospektusának a borítójára rajzolta Hellboy-t, és el is akarta dobni a papírt. De miután megrajzolta, elbűvölték a karakterben rejlő lehetőségek.Szerző: Thibo84

Jeffrey Tambor a forgatás megkezdés előtt egy héttel lépett be a produkcióba, mert a Tom Manninget alakító korábbi színész nem jelent meg többet.Szerző: Thibo84

Guillermo del Toro úgy döntött, hogy ezt a filmet az alábbi címeken készíti el: Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen (2004) és Harry Potter és az azkabani fogoly (2004).Szerző: Thibo84

(2017. 10. 02.)
Látványos, akciódús, elgondolkodtató, dögös képregényfilm, amelynek a trükkjei felett talán egy kicsit eltelt már az idő, és időnként picit szétesni látszik a történet, de összességében még mindig nagyon jó szórakozást tud nyújtani a nézőjének. Több