Sing Street – Zene és álom

Don Wycherley
Jack Reynor
Jack Reynor
Lucy Boynton

Egy dublini srác az 1980-as években megpróbál elmenekülni a feszült családi helyzetéből, ezért zenekart alapít, és Londonba költözik.

(hp)

Rendező: John Carney
Forgatókönyvíró: Simon Carmody, John Carney
Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2016.08.18.

2020.07.30 freeman

Király film

2019.04.12 MidoD7

Az egyszer holt biztos, hogy ilyen jó filmet nem tegnap láttam utoljára. Vagyis biztos megnézem még egyszer-kétszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.

2019.02.05 lauralaura

Egy felettébb kedves, boldog film volt. Jó volt nézni a fiatalokat, meg a mindenféle dolgaikat.

2017.06.07 Olivér Rózsa

Remek film. Kedves, elejétől a végéig teljesen fent tudja tartani a figyelmet és néha még vicces is. Aki szereti a tinédzser filmeket annak ez alapmű.

2017.06.05 Gábor Rózsa

Jaaaj De jó, hogy láttam ezt a filmet. A kedvenceim közé ugrott egyből. Az első pillanattól kezdve egy hatalmas vigyorral néztem, annyira elvarázsolt a hangulata, a világa, a humora. Nagyon kellemes film, nagyon jó üzenettel és szórakoztatóan elmesé... Több

A film összbevétele 13 624 522 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 100 938 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 968 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apát alakító Aiden Gillen a Trónok harca sorozatnak köszönheti ismertségét.Szerző: Bogi87

Mikor a filmben a szereplők zenélnek, valóban az ő játékukat hallhatja a néző.Szerző: Bogi87

A filmben felkcsendülnek a korra jellemző slágerek is a The Cure, A-ha, Duran Duran, The Clash, Hall & Oates, Spandau Ballet, és a The Jam előadásában.Szerző: Bogi87

2014. szeptemberében vette kezdetét a forgatás.Szerző: Bogi87

(2016. 08. 19.)
Nem mond le a költészetről
Az Egyszer rendezője harmadszorra is remek zenés filmet rendezett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 08. 21.)
Kamaszkorok legszebb dala
A Sing Street című felemelő tinédzserfilm csodálatos soundtracket csinál a felnőtté válásból. Írországban játszódik, de játszódhatna bárhol. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 08. 25.)
Sing Street
Ha az ember tud élni vele, akkor az alkotás folyamatában és katarzisában nem az önpusztítás felé sodródik, hanem mélyebb és teljesebb lesz az élete. Több

(2016. 08. 18.)
Sing Street
A Sing Street egy gyönyörű film, tele élettel, hiteles karakterekkel és szívhez szóló történettel szerelemről és álmokról. Ráadásul mindehhez a ’80-as évek legjobb zenéi szólnak, amelyektől egy szürke munkanap után nekünk is felpezsdül a vér az ereinkben. Olyan film, amivel újraélhetjük saját fiatalságunkat, s eszünkbe juthatnak saját álmaink. Pon... Több

(2016. 08. 20.)
Sing Street
John Carney képes szinte ugyanabból a receptből több alkalommal is valami más módon érzékeket csiklandozót főzni: mindig csempész az alapanyagok közé valami olyan titkos összetevőt, ami függővé teszi a fogyasztót. Az Egyszer és a Szerelemre hangszerelve után a rendező harmadszor is megcsinálta a csodát: egy teljesen egyszerű fogást úgy tálalt, hogy... Több
Pop, csajok satöbbi
2000