Születésnap

Születésnap

Festen
elekm90

Együtt a család, a családfő hatvanadik születésnapját ünneplik. A békés ünneplés azonban egyszerre csak tragikus fordulatot vesz, amikor a váratlanul betoppanó tékozló fiú számonkéri apjától a család elrontott életét. A feltoluló emlékek hatására elérkezik az igazság pillanata, s már senki… Több

Forgatókönyvíró: Thomas Vinterberg, Mogens Rukov
Ország: Svédország, Dánia
Premier (HU): 2014.09.13.

2022.01.31 jakedave

A dogma eleje és vége

Ha valami, akkor ez alapfilm.

2017.10.23 Deku

Ajánlásra néztem meg a filmet amit jobb lett volna elkerülni hisz nem tetszett. Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Sajnos nálam nem ment át a rostán. Nem kedveltem.

2020.10.28 Gyorvik

Az igazság pillanata

Thomas Vinterberg méltó módon – és persze a legkiemelkedőbb alkotótársként – folytatja a lélektan tanítómestereinek – Michael Haneke-nek és a kifürkészhetetlen Lars von Triernek – a sillabuszát. Az alkotást a dogma első fejezeteként harangozták be, m... Teljes kritika

2018.01.03 Berto49

A Dogma ’95 tíz pontban megfogalmazott szabályai alapján készített első film. A mindent elfedő gazdag felszín alatt egy rothadó lelkű, saját gyermekeit meggyalázó családfő rejtőzik. Mindezt az ünneplésére rendezett 60. születésnapi vacsorán az ikerpá... Több

2020.02.23 elekm90

Nagyon jó film, bár én nem vagyok a híve a Dogma filmes mozgalomnak. Egy kicsit zavaró volt olykor, szerintem enélkül is le lehetett volna forgatni a filmet minimalista stílusban és talán úgy még nagyobbat ütne. A történet viszont több mint kárpótol ezért. 8,5/10

A film színpadi változatát a Pesti Színházban "Az ünnep" címen Eszenyi Enikő rendezésében mutatták be. A szülők szerepét zseniálisan Halász Judit és Hegedűs D. Géza alakította.Szerző: Berto49

Hitchcock "védjegyéhez" hasonlóan Vinterberg is feltűnik lényegtelen szerepben - taxisofőrként - a filmben.Szerző: Berto49

A filmben egy kisebb mellékszerepben feltűnik Lars von Trier is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Vinterberg a filmhez 2010-ben készített színdarab formájában egy folytatást. Ennek címe: Temetés.Szerző: Bogi87

(2016. 04. 15.)
Miért kötelező megnézni? Mert a Dogma mozgalom egy olyan filmes hitvallást tükröz, ami nyíltan és bátran fordult szembe a hollywoodi filmkészítéssel, és olyan témákat helyezett a középpontba, amikről nem merünk, nem szoktunk beszélni. Több
Az ifjú pápa
2016