Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A setét torony

(The Dark Tower)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Egy revolverhős vándorol a végtelen pusztában. Igazi harcos, aki az igazság nyomában jár, és szörnyekkel viaskodik. Roland Deschain (Idris Elba) magányos harcos, aki a Setét Toronyt keresi. Elmúlt világok árnyai nyomasztják, miközben maga is világok és korok között közlekedik.
A világ egyik legsikeresebb regényírója, Stephen King életműve legfontosabb regénysorozatának első kötetéből készült film minden szempontból hatalmas vállalkozás. A 40 országban több mint 30 millió példányban eladott könyv misztikus, fantáziadús és vad világot teremt, amely a thriller, a horror, a fantasy és a western keveréke, benne hihetetlen és izgalmas, vad figurákkal. (Intercom)

2017. 08. 07. 21:18

Olvastam, hogy a rajongók kikeltek magukból a film minősége miatt, ezért úgy ültem be, hogy majd én meglátom benne a szépet. De sajnos úgy is egyet kell velük értenem, hogy nem ismerem a könyvváltozatot. Sima vasárnapi látványfilmnek egészen jó: közepes sztori, rendezés és színészi alakítások, ötletes és pofás CGI effektek. Körülbelül ennyiben ki is merül a jellemzés. Azt viszont lesújtónak tartom én is, hogy nem volt benne semmi Kingre jellemző vonás. Még a legbénábban adaptált King filmekben is mindig felismerhetőek az általa kidolgozott karakterek, a csavaros és kiszámíthatatlan történetvezetés vagy legalább a hátborzongató nem emberi lények. Ezeknek még csak nyoma sem volt, inkább olyan érzésem volt, mintha egy vállalható, de nyögve nyelősen Harry Pottert utánozni akaró filmmel lenne dolgom (cumbájspíl Percy Jackson, A Spiderwick krónikák, A varázslótanonc, stb.) Mindezek után kíváncsiságból el fogom olvasni legalább az első könyvet, (ami eddig nem volt tervben, mert nekem King a horror és a thriller mestere és ódzkodtam a fantasy műveitől,) hogy kiderítsem, ő lőtt-e ennyire mellé, vagy a film alkotói.

2017. 08. 06. 23:33

Vannak értékelhető részei, de összességében az egész egy nagy katyvasz, és így legtöbbször élvezhetetlen. Nagyobb volt a füstje, mint a lángja, ami nagy kár, mert nálam az idei év egyik legjobban várt filmje volt. Jó szívvel is csak közepes értékelést tudok adni.

2017. 08. 04. 11:53

Igazat kell adnom az előttem szólónak, ezt a művet egy filmben visszaadni nem lehet, a nagyobb baj az, hogy itt még elkezdeni sem sikerült. Nagyon trehány munka, és nem tudok rá jobb szót. Hiába a kiváló rendező és a színészek, itt valami nagyon félrement. Nagy kár, és egyben csalódás is.

Ron Howard
Abbey Lee
Idris Elba

A filmben a megszokottnál is több "easter egg" van elrejtve, amelyet a szemfüles Stephen King rajongók észrevehetnek. Így megjelenik benne többek között a Panoráma Hotel (Ragyogás), Christine, az 1408-as szoba száma és a Cujohoz hasonló bernáthegyi is.

(GedyPapa)

Az eredeti regénysorozatban Roland kimondottan egy fehér bőrű, kék szemű karakter, amely miatt több összetűzése is volt az egyik sötét bőrű szereplővel. Ezzel szemben a film teljesen megfordította a rasszokat.

(GedyPapa)

A film Stephen King azonos című elbeszélés sorozatán alapszik.

Movieaddicts: A setét torony
A mozijegy árát amúgy nem éri meg, mi több, jó szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. A King-rajongók pedig vélhetően fel fogják gyújtani a Sony stúdióját. 3,5/10
VOX.hu - A setét torony
King fantasyje leginkább azért lehet vonzó a hollywoodi stúdióknak, mert benne rejlik egy monumentális franchise lehetősége, és elvileg ez az első – és talán egyben utolsó – film arra szolgál, hogy ízelítőt adjon a nézőknek ebből a csodavilágból. A film végén azonban egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes volna ide visszatérnem még egyszer, kétszer, háromszor… A setét torony ezzel együtt sem katasztrofális film, inkább csak totálisan érdektelen. 50/100
Smoking Barrels: A setét torony
Nincsenek még csak Halálos iramban-szintű jellegzetességei sem, hogy legalább legyen min kínunkban összerezzennünk, az első perctől fogva álmosítóan katatón állapotba ringat ez a 95 percnyi semmi.

4/10