A Setét Torony

The Dark Tower
Abbey Lee
José Zúñiga
Tom Taylor

Egy revolverhős vándorol a végtelen pusztában. Igazi harcos, aki az igazság nyomában jár, és szörnyekkel viaskodik. Roland Deschain (Idris Elba) magányos harcos, aki a Setét Toronyt keresi. Elmúlt világok árnyai nyomasztják, miközben maga is világok és korok között közlekedik.
A világ… Több

Rendező: Nikolaj Arcel
Író: Stephen King
Zene: Junkie XL
Premier (HU): 2017.08.03.

2023.08.01 kabel

Középszerű

Val'szleg egy több ezer oldalas könyvsorozatot nem egy 90 perces filmben kéne feldolgozni. A Setét Torony egy komplikált sztorit próbál meg lebutítani, ezzel azonban tini fantasy sztorit hoz leginkább létre. Főszereplőnk egy kis srác, aki – amellett, hogy nem egy jó színész – alig-alig csinál valamit az egész filmben, és inkább passzív nézőként van jelen. Így a narratíva cipelése Idris Elbára és Matthew McConaughey karakterére esik, akik totál egydimenziós karaktereket játszva, macska-egér játékot játszanak az egész sztori alatt. Segít ezen a borzasztó vágás és jelenetstruktúra, mely talán kicsit túl gyorsan repíti előre a történetet, anélkül, hogy bárkit vagy bármit megismernénk. Egy ponton találkozunk egy alternatív világ falujának lakosaival, ahol egy varázslónő segít minket, mielőtt azonban bármit is megtudnánk, hogy mit csinál egy varázslónő, honnan kapta erejét stb., már ugrunk a kövi jelenetbe. Idris Elba karaktere egy ponton megsérül, ezért elugrunk egy kórházba, ahol instant meggyógyul, és a sztori elfelejti, hogy egyszer is rosszul lett volna. Miért került ez az egész a filmbe egyáltalán, ha nulla konzekvenciája van? A film még karakterei traumáját sem hagyja érlelődni rendesen, és ha már itt tartunk, maga a főkonfliktus sem volt elmagyarázva igazán, így aztán nehezen tudunk azonosulni az amúgy is borzasztó gyerekszínésszel, és a lezárásnak alig nevezhető valamivel.

2018.01.01 indingo

A könyvet nem ismerem. A történet nem volt rossz, ami zavart, hogy minden olyan egyszerűen ment. Minden elsőre sikerült. Más Stephen King történetekre való utalás tetszett.

2017.12.13 Yosihiro

Remek film azt hiszem klasszikus lehet belőle vagy folytatás kellene mert jól sikerült. Mikor leültem nézni nem vártam sokat de annál többet kaptam. Tehát ez egy jó film :)

2018.06.28 ArpiHajdu és Réci

Az érdektelenség teljes skálája

Sok mindent lehet mondani a Setét torony filmváltozatáról, de a legelső gondolat számunkra ez volt: ha már könyvadaptáció készül, azt valahogy mégse így kéne megoldani. És hogy miért mondjuk ezt? Részben azért, mert adva van egy monumentálisnak nevez... Teljes kritika

2018.02.15 Deku

Nagyon gyenge forgatókönyvet kapott ez a film, innen pedig egyenes volt az út a gyenge filmek felé. Ez már szinte kellemetlen. Mármint az, hogy ennyire el lett szúrva ez a film. Ha lehetne, mínuszba pontoznék annyira nem jött be.

A film összbevétele 113 231 078 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 131 546 901 forintot termelt. A hazai mozik összesen 95 648 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Képregény is készült Stephen King novellájából. A Marvel Comics 2006 áprilisában jelentette meg az első számot, nyáron pedig egy kemény fedeles album formájában az első hat számot.Szerző: drg0602

A rendező, Nikolaj Arcel saját bevallása szerint Stephen King művei segítségével tanult meg angolul.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése 60 millió dollár volt és jelenleg 111,8 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Stephen King saját elmondása szerint a regényfolyam megírásához A gyűrűk urából, A jó, a rossz és a csúf című Leone filmből, az Óz, a csodák csodájából és az Arthur-mondakörből nyerte az ihletet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 5.5/10
(2018. 03. 06.)
Toronyiránt nincsen semmi
A Setét torony-regénysorozat különleges helyet foglal Stephen King életművében, de az első filmváltozat kicsit sem lett különleges. Sokkal inkább: összetákolt.
Több

(2017. 08. 06.)
A setét torony
King fantasyje leginkább azért lehet vonzó a hollywoodi stúdióknak, mert benne rejlik egy monumentális franchise lehetősége, és elvileg ez az első – és talán egyben utolsó – film arra szolgál, hogy ízelítőt adjon a nézőknek ebből a csodavilágból. A film végén azonban egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes volna ide visszatérnem még egyszer, kétsz... Több

(2017. 08. 08.)
A setét torony
A Setét Torony egy korrekt fantasy film lett, ami másfél órás játékideje alatt remekül elszórakoztat, de után körülbelül ugyanennyi idő alatt el is felejtjük majd. 60/100 Több

Értékelés: 3.5/10
(2017. 08. 04.)
A setét torony
A mozijegy árát amúgy nem éri meg, mi több, jó szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. A King-rajongók pedig vélhetően fel fogják gyújtani a Sony stúdióját. 3,5/10 Több

(2017. 08. 07.)
A setét torony
Nincsenek még csak Halálos iramban-szintű jellegzetességei sem, hogy legalább legyen min kínunkban összerezzennünk, az első perctől fogva álmosítóan katatón állapotba ringat ez a 95 percnyi semmi.

4/10 Több